Софію Київську та Лавру залишили у списку ЮНЕСКО

sophia4__largeЮНЕСКО прийняла рішення залишити Софію Київську та Києво-Печерську лавру у списку об’єктів Всесвітньої спадщини.

Про це заявив заступник голови КМДА Олексій Резніков, інформує прес-служба Київської міської державної адмністрації.

«Було дуже гаряче обговорення. Гостро стояло питання про внесення Софії Київської та Лаври до переліку об’єктів, що під загрозою. Ми отримали попередження, але змогли відстояти своє місце в списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», – повідомив Резніков.

Він додав, що питання будівництва на вул. Гончара, 17-23 й досі є актуальним для ЮНЕСКО:

«Восени до Києва приїде моніторингова комісія, яка перевірятиме всі забудови в буферній зоні. Якщо порушення не будуть усунені, то на 41-й сесії, що відбудеться наступного року, буде знову підняте питання про включення зазначених об’єктів до списку тих, що під загрозою».

За словами заступника голови КМДА, також була дискусія щодо будівлі на Кловському узвозі, яка порушує лінію горизонту Лаври. «Ми пояснили, що Кловскьий узвіз не в буферній зоні, хоча ми визнаємо, що ця будівля спотворює горизонт», – сказав Резніков.

У свою чергу, професор Річард Маккей, член Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць (ICOMOS) приділив питанню забудови на вулиці Гончара особливу увагу у своєму виступі і наголосив на необхідності приведення будівлі у відповідність та підтримав прагнення Києва у збереженні такої унікальної пам’ятки, як Собор Святої Софії.

Як повідомляв «Ні корупції!», київська влада захищала Софію Київську і Лавру на 40-вій сесії Комітету всесвітньої спадщини (КВО) ЮНЕСКО, яка проходить 10-20 липня, у Стамбулі.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», 20 червня комунальники почали демонтувати будівельний паркан на скандальному будівництві по вулиці Гончара, 17-23 у буферній зоні Софії Київської.

8 липня Держархбудінспекція анулювала дозвіл на будівництво замовнику ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» на зведення житлового комплексу з приміщеннями громадського призначення та вбудованим паркінгом у м. Києві на вул. Гончара, 17-23.

14 липня, Київрада прийняла рішення, яким зобов’язує забудовника на вул. Гончара, 17-23 привести будівлю у відповідність до містобудівних вимог та до вимог ЮНЕСКО.

Читайте також:

«Забудовники переконують, що будівництво на Гончара 17-23 не зашкодить Софії Київській»

«Ограждающий коррупционную стройку забор разобрали. Что дальше?»