Розпочав роботу проект з контролю над статками суддів

13658940_1748780638731006_2731133418939661671_n«Автомайдан» запустив проект Prosud, метою якого є контроль діяльності українських суддів, аналіз їх статків та якості життя.

Про це йдеться на сторінці проекту у Фейсбук.

«Наш проект є своєрідною ревізією судової системи. Судді є однією з найбільш закритих та одночасно найбільш схильних до корупції «каст». Саме тому проведення судової реформи – одне з першочергових завдань для нашої країни.

Однак, для проведення змін необхідне повне розуміння того, що саме ми реформуємо. Для цього ми аналізуємо декларації суддів та їх родичів, перевіряємо відомості з майнових реєстрів, шукаємо невідповідності та відкриваємо ці дані для кожного відвідувача нашого сайту http://prosud.info, на якому на даний момент вже зібрані декларації 7766 суддів України, а їх основні дані оформлені у зручний інтерфейс», - йдеться у повідомленні.

Кожен суддя на сайті має своє «досьє», в якому будуть зазначені його офіційні доходи та членів сім'ї в розділі «Статки», в розділі «Майно» буде вказана загальна площа квартир, житлових будинків, земельних ділянок судді та його родини, натиснувши «Професійні показники» діяльності, можна буде переглянути кількість розглянутих суддею справ та скарг на нього. Даний розділ у процесі наповнення, адже ця інформація відсутня у відкритих джерелах.

«Тому ми змушені були подати тонни паперу офіційних запитів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, щоб отримати ці дані. Найближчим часом ВККС нам має надати цю статистику», - говорять автори проекту.

Останній розділ у профайлі – «Як живе». Він буде з'являтися тоді, коли по даному судді нами буде проведено розслідування у разі виявлення невідповідності між його задекларованим та реальним майном. У такому випадку на даного суддю чекатиме «антикорупційний візит» представників Автомайдану, а вся компрометуюча інформація, зібрана під час нашого розслідування та яка зможе стати доказами непорядності судді чи причетності його до корупційних дії, буде нами офіційно передана до відповідних контролюючих органів з метою притягнення даних суддів до відповідальності та їх звільнення.

За словами активістів, подальшу долю їхніх офіційних заяв з компрометуючою інформацією щодо судді в контролюючі органи вони будуть пильно відстежувати та контролювати.

Всі судді, що брали участь у «справах Майдану», матимуть помітку червоного кольору біля фото профайлу «Участь у справах Майдану».

Також автори проекту закликали всіх, хто має інформацію про незаконне збагачення суддів, повідомляти її через спеціальну форму.

Як повідомляв «Ні корупції!», суддів, які засуджували «майданівців», таки покарають. Про це повідомив адвокат Небесної сотні Роман Маселко.

Також, як вже повідомляв «Ні корупції!», 28 з 29 суддів, які судили активістів Євромайдану, й звільнення яких схвалила Вища рада юстиції, оскаржили це рішення у Вищому адміністративному суді.

Читайте також «Нажито іменем закону: де в Україні суддям, прокурорам і поліцейським жити добре»