Будинок-примару таки передадуть у комунальну власність Чигирина

Будинок-примара у Чигирині по вулиці Чкалова, 7

Будинок-примара у Чигирині по вулиці Павла Тетері (Чкалова), 7

Будинок-примару по вул. Павла Тетері (Чкалова), 7 таки передадуть у комунальну власність Чигирина, що на Черкащині.

Про це йдеться у листі-відповіді його жителям від міського голови Чигирина Степана Буханця.

Як пише чиновник, міська рада провела перевірку, яка не виявила ні власника, ні балансоутримувача цієї нерухомості на околиці міста. Через це міська влад не може нести витрати на утримання за рахунок місцевого бюджету.

Відповідь Чигиринської міської ради

Відповідь Чигиринської міської ради

Відповідь Чигиринської міської ради

Як повідомляв "Ні корупції!",  у Чигирині люди мешкають у будинку, якого у жодних документах немає. Зданий в експлуатацію у 1960 році, майже п’ять десятків років тому, у 1968-му, він зник із усіх відомостей. У паспортному столі даних про приписаних у цьому будинкові людей немає. Штамп із припискою у паспортах власників квартир на Чкалова є, а у відомостях цих людей не існує.

До 1996 року у чигиринській двоповерхівці на Чкалова, 7 (нині Павла Тетері, 7 ) жили 12 людей. Двадцять років тому в їхніх оселях на горішньому поверсі потік дах. Відтоді куди тільки люди не звертались – усюди отримували лиш обіцянки про те, що незабаром їм допоможуть та будинок підлатають. Коли йде дощ, через дірявий дах  квартири заливає водою, стіни, зроблені з очерету, – потріскались, а стеля – от-от упаде. Сьогодні мешканці, а це п’ятеро пенсіонерок, залишилися ледь не просто неба. Цегляна примара та її мешканці й понині нікому не потрібні. Правоохоронці кивають на владу. А та все списує на брак коштів.

Колишня кухня у квартирі Валентини Рясик

Відомо, що право власності на безхазяйне нерухоме майно набувається єдиним, чітко визначеним суб'єктом - відповідною територіальною громадою.

«Відповідно до ст. 335 Цивільного кодексу України, безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність», - цитує кодекс Степан Буханець, міський голова Чигирина.

Чому раніше чиновники не згадали про Цивільний кодекс і цю процедуру, у відповіді не написано. Через халатність посадовців люди чекають вирішення свого житлового питання майже півстоліття. Як вирішиться питання власників проблемного будинку, побачимо через рік.