Ужгородська прокуратура виявила порушення щодо «приватних» ділянок серед подвір’я

Двір, серед якого депутати у 2008 році роздали землю у приватну власність

Двір, серед якого депутати у 2008 році роздали землю у приватну власність

Ужгородська місцева прокуратура подала 4 позови щодо скасування рішень міської ради, згідно з якими територія, що коштує понад 5 мільйонів гривень, виділена у приватну власність.

Прокурори добиватимуться у суді повернення ділянок у власність громади. Про це повідомляє офіційний сайт прокуратури Закарпатської області.

Як уточнила заступник ужгородського місцевого прокурора Олеся Шерстяних, за двома позовами уже відкриті провадження.

Нагадаємо, 17 березня «Ні корупції» повідомляв про сумнівне відчуження земель серед зеленої зони на початку вулиці М.Заньковецької в Ужгороді.

Як інформують правоохоронці, вони почали перевірку вказаних фактів.

«Після вивчення вказаної інформації та стану законності розпорядження земельними ділянками комунальної власності прокуратурою встановлено, що справді земельні ділянки площею 500 кв. м., 670 кв.м, 550 кв.м. та 550 кв. м. передані у власність для будівництва та обслуговування житлових будинків по вулиці Заньковецькій поблизу багатоквартирних будинків на підставі рішень Ужгородської міської ради у 2008 році, – йдеться у повідомлені прес-служби прокуратури Закарпатської області. – Як було встановлено в ході опрацювання матеріалів, що стали підставою для їх відчуження, вказані рішення не в повній мірі відповідають вимогам земельного законодавства в частині правомірності зміни цільового призначення земельних ділянок, частина з яких відведена за рахунок зелених насаджень та крім того, відведенням вказаних земельних ділянок грубо порушені вимоги ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» в частині дотримання допустимих протипожежних відстаней та відступів від червоних ліній вулиці Заньковецької».

Ми слідкуватимемо, як пройде процес у суді та поінформуємо, чи вдасться повернути ділянки у власність ужгородців.

Ярослав Гулан,
Бюро журналістських розслідувань «Варто ЗНАТИ!»
для «Ні корупції!»

Фото з архіву автора