Протягом півріччя у ДФС Черкащини звільнили 17 працівників-корупціонерів

dfs_logoПротягом шести місяців цього року для попередження корупційних правопорушень у ДФС Черкаської області провели 95 службових розслідувань і перевірок.

У результаті цих заходів керівництву державних податкових інспекцій області внесли 59 подань для вжиття заходів реагування відносно підлеглих працівників. 

Про це повідомляє прес-служба ДФС Черкаської області.

Як зазначають у ДФС Черкаської області, 56 працівників фіскальної служби області притягнули до дисциплінарної відповідальності. 17 - звільнено з органів ДФС. 21 працівникові винесли офіційні застереження про недопущення вчинення протиправних дій.

До органів прокуратури направили 12 матеріалів для надання правових висновків діям податкових та митних працівників. За даними матеріалами відкрито 2 кримінальні провадження відносно співробітників ДФС у Черкаській області щодо вчинення ними кримінальних проступків, одному працівникові повідомили про підозру у кримінальних правопорушеннях, передбачених ст. 367 ч.2 КК України (службова недбалість - невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб). На даний час матеріали кримінального провадження перебувають у суді. Стововно двох працівників складено протоколи про вчинення корупційного правопорушення. Суд притягнувши порушників до адміністративної відповідальності, оштрафував їх.

Також задокументовано два факти передачі хабара працівникам фіскальної служби. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення кримінальних правопорушень та розпочато 2 кримінальні провадження за ч.3 ст.369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Трьом особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.369 ч.3 КК України.

Крім того військовою прокуратурою Черкаського гарнізону та Управлінням ГУ Національної поліції в Черкаській області направлені до суду м.Черкаси три обвинувальні акти відносно осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ст.369 ч.3 КК України, для прийняття відповідного рішення.

Як повідомляв "Ні корупції!", Звенигородська місцева прокуратура виявила протиправну діяльність посадової особи Тальнівської Державної податкової інспекції, яка всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів. У грудні 2015 року фіскалка підготувала проект наказу Тальнівської ОДПІ, в якому зазначила себе податковим керівником підприємця, який мав заборгованість зі сплати податків і зборів та був її співмешканцем. При цьому жінка не повідомила керівництво про наявність реального конфлікту інтересів і в подальшому готувала низку документів, пов’язаних зі стягненням податкового боргу.

Вказану посадову особу визнали винною у адміністративних правопорушеннях, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 5 100 грн.

У лютому цього року, за результатами судового розгляду посадовця податкової інспекції оштрафували на 5 100 грн.  Державний ревізор-інспектор ГУ ДФС у Черкаській області суміщав роботу в органах ДФС з додатковим заробітком. Своїми діями він порушив встановлені законом обмеження сумісництва з іншими видами діяльності, передбачені п.1 ч.1 ст.25 Закону України «Про запобігання корупції».

Встановлено, що інспектор, будучи посадовою особою органу, який забезпечує реалізацію державної податкової політики, надавав послуги з формування та здачі податкової звітності одному з суб’єктів підприємницької діяльності, за що отримував дохід.

Загалом, протягом минулого року на Черкащині зареєстрували сім кримінальних проваджень щодо вчинення працівниками органів доходів і зборів кримінальних злочинів.

Відносно трьох працівників у 2015 році склали протоколи про вчинення корупційного правопорушення, суд притягнув їх до адміністративної відповідальності – оштрафував.