Посадовці сільради на Черкащині нагріли руки на воротах

20600-300x225Уманською місцевою прокуратурою встановлено факт розтрати майна службовими особами однієї з сільських рад Маньківського району, які всупереч інтересам служби, в грудні 2014 року уклали з фізичною особою-підприємцем договір купівлі-продажу металевих воріт вартістю близько 10 тисяч гривень. Після цього гроші перерахували продавцеві з місцевого бюджету.

Однак перевірка показала, що ворота придбали та встановили за рахунок коштів одного з місцевих підприємств, тобто на безоплатній основі. Порушення встановили за результатами вивчення стану законності використання бюджетних коштів.

«За вказаним фактом Маньківським відділом Уманської місцевої прокуратури до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого другою частиною статті 191 передбачає покарання (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України», - повідомляє Світлана Андрійченко, прес-секретар прокуратури Черкаської області.

Досудове розслідування триває, його хід взялао на контроль керівництвом Уманської місцевої прокуратури.
Санкція частини другої статті 191 передбачає покарання - обмеження волі до п'яти років або позбавлення волі на той самий час, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

Як зазначає прес-служба прокуратури Черкаської області, упродовж 2015 року прокурорами до суду скеровано 52 обвинувальних акти стосовно 59 осіб у кримінальних корупційних провадженнях.

Цього року протягом першого кварталу до суду направлено 4 акти вказаної категорії, у тому числі відносно 3 осіб, які підбурювали до дачі неправомірної вигоди у розмірах понад 15 тис. доларів та понад 1 млн. грн. керівництву обласного управління Держгеокадастру за вирішення земельних питань.

Судами постановлено 25 обвинувальних вироків щодо 30 осіб, з яких 7 осіб засуджено до позбавлення волі, 2 особи до арешту, 9 – до штрафу.

Упродовж 2 місяців 2016 року до реальної міри покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки притягнуто керівника одного із структурних підрозділів управління Держземагентства в Черкаській області, який вимагав та одержав неправомірну вигоду у розмірі 13 тис. доларів за сприяння у виділенні земельних ділянок.