Екс-заступнику голови КОДА обмежили волю на 2 роки за витрачені “дитячі” мільйони

bagatoditniПечерський районний суд м. Києва підтримав позицію прокуратури Київської області та визнав винуватим колишнього заступника голови Київської обласної державної адміністрації у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України (в редакції 2008 року), а саме у неналежному виконанні своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Установлено, що між КОДА та одним із благодійником укладено меморандум про реалізацію спільного благодійного проекту, мета якого полягала у наданні допомоги багатодітним сім’ям, в яких виховується 10 і більше дітей.

Відповідно до умов вказаного меморандуму, благодійник мав перерахувати на рахунок КОДА майже 5 млн гривень для допомоги десяти багатодітним сім’ям.

Внаслідок неналежного виконання обов’язків посадовцем, половину грошових коштів витрачено на інші цілі, які не передбачені меморандумом.

Враховуючи виявлені обставини, екс-заступнику голови КОДА призначено покарання у виді 2 років обмеження волі з позбавленням права займати посади, пов’язані з організаційно-розпорядницькою та адміністративно-господарською діяльністю строком на 3 роки.

Правоохоронці не уточнюють прізвища колишнього посадовця.

Як повідомляв «Ні корупції!», на початку червня співробітники Служби безпеки України спільно з військовою прокуратурою припинили корупційну діяльність групи високопосадовців на чолі з першим заступником губернатора Миколаївської області Миколою Романчуком.

Під час першого етапу спецоперації правоохоронці затримали двох помічників заступника губернатора у центрі Миколаєва після отримання хабара у розмірі 80 тисяч доларів США. Гроші були частиною суми у 92 тисячі американських доларів, яку чиновники вимагали від підприємця за сприяння у оформленні документів на видобуток корисних копалин. При затриманні співробітники СБ України були змушені застосувати зброю.

На другому етапі операції співробітники СБУ та прокуратури провели санкціоновані обшуки на робочих місцях та за місцем проживання фігурантів справи, у тому числі в маєтку першого заступника губернатора. Високопосадовець зберігав вдома валізу з 300-ми тисячами доларів США та велику кількість ювелірних виробів. Під будівлею співробітники спецслужби виявили мережу тунелів, в яких знаходилися сейфи із золотими злитками, старовинними іконами, антикваріатом, столове срібло. У сейфах також зберігалася «чорна бухгалтерія», яка доводить проведення корупційних оборудок.