Суддів, які засуджували «майданівців», таки покарають – Маселко

384559288Верховний суд України (ВСУ) став на бік Вищої ради юстиції (ВРЮ) щодо рішення про порушення суддями Чалої, Швачач і Марцинкевича присяги.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив адвокат Небесної сотні Роман Маселко.

«Судді Майдану таки будуть покарані! Вчора ВСУ поставив остаточну крапку в питанні чи порушили присягу судді при винесенні незаконних рішень стосовно активістів Майдану і чи будуть вони хоча б звільнені», - написав Маселко.

Він нагадав, що, досі Вищий адміністративний суд масово скасовував рішення ВРЮ про звільнення суддів Майдану.

«ВАСУ вважав, що судді нічого не порушили. Натомість Верховний суд, розглянувши справи судді Чалої, Швачач, Марцинкевича, вирішив, що Вища рада юстиції прийшла до правильного висновку про порушення цими суддями присяги, а рішення ВАСУ про скасування висновків ВРЮ є незаконними.

Отже усі намагання суддів продовжити традицію безкарності, користуючись «особливим підходом» ВАСУ зазнали фіаско. На моє переконання рішення ВСУ є законними і справедливими. А от чому ВАСУ по усіх справах зайняв позицію про неможливість відповідальності суддів викликає цілий ряд питань. Окремі висновки ВАСУ відверто дивували», - написав адвокат Небесної сотні і додав:

«Безкарності не буде і це справді дуже важливий сигнал. А ще - це доказ того, що суддям варто керуватися верховенством права, а не вказівками влади.

Але ці судді, це лише невеличка частинка. Невідворотність покарання повинна спрацювати для усіх, хто тоді переступив закон і совість та зрадив присязі».

13615100_10205542016544270_2457979534443141484_n

Як повідомляв «Ні корупції!», Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) визнав суддю, що переслідувала «майданівців», невинуватою, а її звільнення незаконним.

Також, як вже повідомляв «Ні корупції!», 28 з 29 суддів, які судили активістів Євромайдану, й звільнення яких схвалила Вища рада юстиції, оскаржили це рішення у Вищому адміністративному суді.