ФОТО
| |

Люстрацію МВС в областях завершено на 95%

1412152090_3642Перевірка номенклатури за законом «Про очищення влади» органів внутрішніх справ ГУМВС та УМВС в областях завершена на 95%, керівного складу в областях – на 91%.

Про це стало відомо з відповіді Міністерства внутрішніх справ на запит користувача «Доступу до правди».

МВС повідомило, що щодо 4 200 осіб проведено перевірку на підставі критеріїв, визначених пунктами 9,10,11 ч.2-3 ст.3 ЗУ «Про очищення влади». Зокрема у законі вказаний перелік посад, які піддаються перевірці у тому випадку, якщо особа займала її у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року та не звільнилася за власним бажанням.

Також заборона «Про очищення влади» поширюється на працівників внутрішніх справ і правоохоронних органів, які переслідували або притягували до кримінальної відповідальності осіб, які підпали під ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування амністії в Україні» щодо повної реабілітації політичних в’язнів» від 27 лютого 2014 року.

Штат з відділу проведення перевірок та антикорупційної діяльності Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС України складається з дев’яти осіб.

Згідно з ч.3 і ч.4 ст.1 ЗУ «Про очищення влади», особи не можуть обіймати перелічені посади упродовж 5 чи 10 років.

Закон України «Про очищення влади» був прийнятий у вересні 2014 року. Згідно з законом, очищення влади – це заборона окремим фізичним особам обіймати певні посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Люстрація здійснюється з метою недопущення до участі в управлінні державними справами осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (та/або сприяли їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади президентом Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини.

Як повідомляв «Ні корупції!», для боротьби з корупцією в Національній поліції створено чергову структуру.

Доданий до: Корупція в Києві, Корупція в цифрах, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії