ФОТО
| |

Київська влада захищатиме Софію Київську і Лавру на сесії ЮНЕСКО в Стамбулі

Kijów_-_Sobór_Mądrości_Bożej_01Київська влада має намір захистити Софію Київську і Лавру на 40-вій сесії Комітету всесвітньої спадщини (КВО) ЮНЕСКО, яка проходить 10-20 липня, у Стамбулі.

З відповідним завданням до Туреччини полетів у відрядження заступник голови КМДА Олексій Резніков, йдеться на сайті Київської міської державної адміністрації.

Серед питань порядку денного – стан збереження об’єктів, внесених до списку ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печесрька Лавра».

«Вперше київська делегація братиме участь у сесії КВО ЮНЕСКО з наглядним результатом, а не просто гарними планами-обіцянками. Ми вже маємо успішний досвід роботи громадськості та влади, коли висотність будівлі у Десятинному провулку, 3-5, частини буферної зони Софії Київської, була зменшена завдяки нашим спільним діям. Відтепер висотність будівлі – 27 метрів», – сказав Олексій Резніков.

Він нагадав, що минулого року також були завершені роботи з трасування фундаментів Десятинної церкви, а вже до кінця серпня будуть завершені роботи з реконструкції та відновлення території навколо фундаментів Детинця – території Національного музею історії України.

«Ми маємо позитивні зрушення ще по одному об’єкту в буферній зоні Софії – ДАБІ анулювала дозвіл на будівництво житлового комплексу на вул. Гончара, 17-23. Наступні кроки – приведення будівлі у відповідність до вимог ЮНЕСКО», – додав Резніков.

8 липня стало відомо, що за ініціативи Київського міського голови Віталія Кличка було проведено спільну перевірку Держархбудінспекції та Департаменту міського благоустрою КМДА на об’єкті на вул. Гончара, 17-23. За результатами перевірки Держархбудінспекція анулювала дозвіл на будівництво замовнику ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» на зведення житлового комплексу з приміщеннями громадського призначення та вбудованим паркінгом у м. Києві на вул. Гончара, 17-23.

Влітку 2015 року було приведено у відповідність до містобудівних вимог будівлю у пров. Десятинному, 3-5.

У грудні 2015 року завершені роботи з трасування фундаментів Десятинної церкви.

Як повідомляв «Ні корупції!», 20 червня комунальники почали демонтувати будівельний паркан на скандальному будівництві по вулиці Гончара, 17-23 у буферній зоні Софії Київської.

Крім того, як повідомляв «Ні корупції!», Національна спілка архітекторів України (НСАУ) наполягала на негайному припиненні всіх будівельних робіт на вул. Гончара, 17-23 у Києві та приведенні зовнішнього вигляду новобудови у відповідність до стандартів ЮНЕСКО.

Читайте також:

«Ограждающий коррупционную стройку забор разобрали. Что дальше?»

«Экс-директор Софии Киевской Елена Сердюк хочет назад в будущее»

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії