Київська влада захищатиме Софію Київську і Лавру на сесії ЮНЕСКО в Стамбулі

Kijów_-_Sobór_Mądrości_Bożej_01Київська влада має намір захистити Софію Київську і Лавру на 40-вій сесії Комітету всесвітньої спадщини (КВО) ЮНЕСКО, яка проходить 10-20 липня, у Стамбулі.

З відповідним завданням до Туреччини полетів у відрядження заступник голови КМДА Олексій Резніков, йдеться на сайті Київської міської державної адміністрації.

Серед питань порядку денного – стан збереження об’єктів, внесених до списку ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печесрька Лавра».

«Вперше київська делегація братиме участь у сесії КВО ЮНЕСКО з наглядним результатом, а не просто гарними планами-обіцянками. Ми вже маємо успішний досвід роботи громадськості та влади, коли висотність будівлі у Десятинному провулку, 3-5, частини буферної зони Софії Київської, була зменшена завдяки нашим спільним діям. Відтепер висотність будівлі – 27 метрів», – сказав Олексій Резніков.

Він нагадав, що минулого року також були завершені роботи з трасування фундаментів Десятинної церкви, а вже до кінця серпня будуть завершені роботи з реконструкції та відновлення території навколо фундаментів Детинця – території Національного музею історії України.

«Ми маємо позитивні зрушення ще по одному об’єкту в буферній зоні Софії – ДАБІ анулювала дозвіл на будівництво житлового комплексу на вул. Гончара, 17-23. Наступні кроки – приведення будівлі у відповідність до вимог ЮНЕСКО», – додав Резніков.

8 липня стало відомо, що за ініціативи Київського міського голови Віталія Кличка було проведено спільну перевірку Держархбудінспекції та Департаменту міського благоустрою КМДА на об’єкті на вул. Гончара, 17-23. За результатами перевірки Держархбудінспекція анулювала дозвіл на будівництво замовнику ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» на зведення житлового комплексу з приміщеннями громадського призначення та вбудованим паркінгом у м. Києві на вул. Гончара, 17-23.

Влітку 2015 року було приведено у відповідність до містобудівних вимог будівлю у пров. Десятинному, 3-5.

У грудні 2015 року завершені роботи з трасування фундаментів Десятинної церкви.

Як повідомляв «Ні корупції!», 20 червня комунальники почали демонтувати будівельний паркан на скандальному будівництві по вулиці Гончара, 17-23 у буферній зоні Софії Київської.

Крім того, як повідомляв «Ні корупції!», Національна спілка архітекторів України (НСАУ) наполягала на негайному припиненні всіх будівельних робіт на вул. Гончара, 17-23 у Києві та приведенні зовнішнього вигляду новобудови у відповідність до стандартів ЮНЕСКО.

Читайте також:

«Ограждающий коррупционную стройку забор разобрали. Что дальше?»

«Экс-директор Софии Киевской Елена Сердюк хочет назад в будущее»