У Барселоні затримали сина Черновецького за відмивання грошей

383796694Іспанська поліція провела операцію, затримавши в Барселоні 11 осіб, яких підозрюють у відмиванні грошей. Серед затриманих в основному громадяни України і Росії, які влаштувалися в Барселоні. Один з них – Степан Черновецький, син колишнього мера Києва.

Про це повідомляє «ДТ» з посиланням на El Mundo.

До мафіозного угруповання входили в основному українці і росіяни. Купували нерухомість за «брудні» гроші.

За даними видання, злочинне угруповання переводило отримані незаконним шляхом кошти з Кіпру та Віргінських островів на легальні іспанські компанії. Надалі їх використовували для покупки нерухомості в Іспанії.

Відомо щонайменше про 10 млн євро «брудних» грошей. У ході операції був закритий розкішний японський ресторан Yubari, в який мафіозне угрупування вкладала незаконно отримані кошти.

Як повідомляє «Українська правда» , іспанське видання EL ESPAÑOL називає затриманого в Барселоні Степана Черновецького – організатором угрупування з відмивання коштів.

«Ця операція проводилась спільно національною поліцією та Національною поліцією Каталонії. вона закінчилась також арештом голови злочинної організації Степана Черновецького, який є сином колишнього мера Києва Леоніда Черновецького», - пише видання і додає, що відмивання коштів відбувалося через японський ресторан «Yubari». Затримання відбувалося саме в цьому ресторані.

Власник ресторану Армен Маїлян наразі затриманий. На думку обвинувачення, відмивання коштів відбувалося через цей ресторан, який було відкрито в жовтні 2014 року. Ресторан став відомий завдяки візитам гравців ФК «Барселона».

Угрупування звинувачують у відмиванні коштів, фальсифікації офіційних і комерційних документів. Загалом Черновецького та його спільників звинувачують у відмиванні загалом близько 10 млн євро.

Видання El Pais також оприлюднило відео з ресторану, на якому зображений також Черновецький.

a7e111d-1
Сам Маїлян раніше у своєму ФБ постив фото з Черновецьким і підписував, що це він «з найкращими друзями».
008323f-2

Нагадаємо, Леонід Черновецький був мером Києва з 2007 по липень 2012 року.