Тернопільському прокурору-хабарнику Антюку пом’якшили умови тримання під вартою

1457096258_sddefaultСолом'янський районний суд Києва змінив цілодобовий домашній арешт на частковий для заступника прокурора Тернопільської області Івана Антюка, якого підозрюють в отриманні хабарів.

Про це йдеться в ухвалі суду від 4 липня, текст якої мають «Українські Новини».

Відповідно до нього, досудовим розслідуванням встановлено, що з 21 грудня 2015 року до 22 лютого 2016 року заступник прокурора Тернопільської області Антюк, керівник Тернопільської місцевої прокуратури, його перший заступник, прокурор тернопільської місцевої прокуратури, заступник начальника слідчого управління обласної поліції і начальник відділу слідчого управління вимагали і отримали від цивільної особи неправомірну вигоду за закриття кримінального провадження, відкритого проти неї.

12 травня до підозрюваного Антюка було застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком до 8 липня. 20 червня заступник Генерального прокурора - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький продовжив термін попереднього розслідування кримінального провадження до 25 липня.

Прокуратура просила суд продовжити запобіжний захід у вигляді домашнього арешту для Антюка. Підозрюваний проти задоволення клопотання не заперечував.

Суд вирішив частково задовольнити клопотання, продовжити до 25 липня термін дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, заборонивши Антюку щодня, в період з 22:00 до 7:00 години залишати місце постійного проживання.

Як повідомляли Українські Новини, Генеральна прокуратура відсторонила від посади заступника прокурора Тернопільської області Антюка. Раніше Солом'янський районний суд Києва відправив його під цілодобовий домашній арешт.

За інформацією прес-центру СБУ, наприкінці лютого цього року співробітники Служби безпеки України спільно з Національним антикорупційним бюро та відділом внутрішньої безпеки Національної поліції розкрили в Тернопільській області масштабну корупційну схему, організовану чиновниками прокуратури і поліції.

Правоохоронці спільно з прокурорами систематично вимагали хабарі за закриття кримінальних проваджень на стадії досудового розслідування. Зокрема співробітники спецслужби встановили особи одинадцяти людей, причетних до корупційної схеми.

Під час розслідування було проведено понад 40 обшуків. Зокрема, в службовому кабінеті заступника прокурора Тернопільської області вилучено 50 тисяч доларів США, а за місцем проживання заступника начальника Головного управління поліції знайдено гранати і патрони різного калібру.

Як повідомляла «Прокурорська правда», Іван Антюк зайняв крісло зампрокурора області завдяки підтримці колишнього першого заступника прокурора Сергія Банаха.

Після революційних подій Банах був змушений звільнитися з прокуратури в березні 2014 року, однак, за заведеною серед «люстрованих відставників» традиції, завів у керівництво свого «чоловічка» - Антюка.

Будучи прокурором Підволочиського району, в 2010 році Антюк засвітився у справі про вимагання хабара місцевими міліціонерами.