ФОТО
| |

Секретарка сільради, яка проголосувала за виділення землі родичці, заплатить штраф

zemla-komisija-cherkЗолотоніська місцева прокуратура Черкаської області виявила корупційну діяльність секретаря однієї з сільських рад району. Будучи суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, чиновниця порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинивши дії та прийнявши рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

«Встановлено, що посадова особа місцевого самоврядування в порушення антикорупційного законодавства не повідомила визначене коло осіб про наявність реального конфлікту інтересів в своїй діяльності та під час вирішення питання про надання в користування близькій особі земельної ділянки прийняла участь в роботі сесії та голосувала за прийняття рішення з земельного питання», – повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

За результатами розгляду протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, постановою Золотоніського міськрайонного суду секретаря ради визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адмінпорушення та оштрафовано на суму у 1700 грн. На цей час судове рішення не вступило в законну силу.

Така, порівняно мізерна сума штрафу, – ніщо у порівнянні з отриманим благом – земельною ділянкою. Тому чиновники часто нехтують антикорупційним законодавством.

Нещодавно «Ні корупції!» оприлюднив інформацію про протиправну діяльність голови однієї із сільських рад Монастирищенського району, що на Черкащині, який у порушення антикорупційного законодавства не повідомив сесію про наявність у нього конфлікту інтересів та уклав договір оренди земельної ділянки історико-культурного призначення площею 25 га зі своєю дружиною. Постановою Монастирищенського районного суду сільського голову визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративне стягнення – штраф у розмірі 1700 грн.

Також у червні цього року, як вже писав «Ні корупції!», постановами Черкаського районного суду двох депутатів сільської ради Черкаського району визнано винними у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Депутати сільради у жовтні 2015 року взяли участь у голосуванні щодо надання собі та членам своєї сім’ї у постійне користування земельних ділянок, не повідомивши сесію сільської ради про наявність реального конфлікту інтересів.

 

Доданий до: Корупція в Черкасах, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії