Прокуратура Київщини хоче повернути 50 га лісу, який орендує батько Арбузова

Сергій Арбузов

Сергій Арбузов

Прокуратура Київської області, на виконання доручення Генерального прокурора України, вимагає повернути ліс площею майже 50 га, який передано в оренду близькому оточенню В. Януковича.

Про це йдеться на сайті прокуратури Київської області.

У 2012 році Київська обласна державна адміністрація передала особам, наближеним до колишнього Першого віце-прем’єр-міністра за часів В. Януковича, в оренду на 49 років лісові ділянки загальною площею 48 га для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей.

Вказані землі перебували у постійному користуванні ДП «Київське лісове господарство» на території Дмитрівської сільської ради Києво-Святошинського району.

Орендар порушив вимоги чинного законодавства, зокрема, побудував споруду, чим пошкодив ліс.

Реагуючи на виявлені порушення, Києво-Святошинська місцева прокуратура звернулась до суду з вимогою розірвати договір оренди та повернути земельну ділянку державі.

kkkkkkkkkkkkkkadastr

bbbeton

За інформацією видання «Тиждень», Київська обласна прокуратура завляла про намір повернути ці земля ще у 2014 році. Тоді цього також вимагала Генеральна прокуратура.

Йшлося про повернення 48 гектарів землі Київщини, які віддали в оренду батьку Сергія Арбузова Геннадію.

У 2012 році Київською обласною державною адміністрацією були надані в довгострокове тимчасове користування громадянину Геннадію Арбузову (батько екс-прем'єр-міністра Сергія Арбузова) і ще одному жителю Донецької області лісові ділянки площею більше 48 га строком на 49 років.

Згідно з умовами договору, землі, що перебувають у постійному користуванні ДП «Київське лісове господарство» на території Дмитрівської сільської ради, повинні були використовуватися для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей. Однак, в порушення зазначених умов, громадяни огородили їх капітальним парканом. Крім того, при обстеженні ділянок було виявлено пошкодження лісових насаджень.

Водночас у 2014 році у держвласність вже було повернуто 18 га лісу, які незаконно присвоїла родина Арбузова.

Ця лісова ділянка знаходилась у с. Дмитрівка Києво-Святошинського району і мала використовуватися для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей. Однак, як встановлено прокурорською перевіркою, недобросовісні користувачі лісу використовували його з порушенням вимог законодавства.

Зокрема, без дозволу органів лісового господарства звели на ділянці капітальні споруди, що призвело до пошкодження лісових насаджень і нанесення шкоди навколишньому природному середовищу.