У столичному парку «Кіото» не доробили і покинули розпіарену систему поливу сакур

яяяПідрядною організацією у 2015 році виконано роботи із влаштування центральної доріжки та радіальних доріжок парку «Кіото» з елементів фігурного мощення та частково виконано роботи по влаштуванню системи поливу центральної алеї парку.

Через виявлені факти порушення технології улаштування доріжок, які протягом деякого часу підрядною організацією не усувались, роботи на об’єкті було припинено.

Про це повідомила прес-служба КО «Київзеленбуду» на запит «Ні корупції!».

Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 19.11.2015 №1133 «Про перерозподіл видатків бюджету міста Києва передбачені капітальні вкладення по об’єкту «Реконструкція парку «Кіото, ІІ черга» на суму 2 515,6 тис. грн., у тому числі на проектні роботи 60,0 тис. грн.

Освоєння коштів по реконструкції парку «Кіото», ІІ черга в 2015 році становить 1522,1 тис. грн., в т.ч. проектні роботи - 27,3 тис. грн.

Замовник виконання проектних і будівельних робіт із реконструкції парку «Кіото» - КО «Київзеленбуд». Виконавцем робіт з реконструкції парку було визначено Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно-транспортна компанія «Київбудсервіс» на конкурсній основі.

Таким чином, як переконався «Ні корупції!», найдовша у світі алея сакур у столичному парку «Кіото» досі існує без розпіареної раніше чиновниками і комунальниками системи стаціонарного поливу.

IMG_20160708_094305

IMG_20160708_094317

IMG_20160708_094535

При цьому, за інформацією, що розміщена на сайті «Київзеленбуду», раніше хід робіт у парку «Кіото» (Деснянський район) особисто перевіряли Надзвичайний і Повноважний посол Японії Сумі Шігекі та заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Пан Посол під час інспекції зауважив, що фахівці з Японії брали активну участь у розробці проекту, тож, парк повною мірою відображатиме колористику Японії та дружні стосунки міст-побратимів Києва та Кіото - парк «Кіото» закладено у 1972 році, як знак співпраці міст-побратимів Києва – Кіото.

«До кінця року у парку виконають ряд робіт, що суттєво покращать його благоустрій та сприятимуть більш комфортному відпочинку жителів, – розповідав тоді заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. – Зокрема, передбачено влаштування освітлення, проведення поливо-зрошувальної системи у центральній частині парку, встановлення урн та лав, висадження декоративних зелених насаджень та багато іншого».

Також у «Київзеленбуді» раніше повідомляли, що за дорученням Київського міського голови Віталія Кличка у Деснянському районі триває реконструкція ІІ черги парку Кіото.

«На даний час тривають підготовчі роботи з влаштування доріжки з елементів фігурного мощення та прокладання інженерних мереж системи стаціонарного поливу задля збереження гордості Деснянського району – найдовшої у світі алеї сакур, яку занесено до Книги рекордів Гіннеса», - йшлося на сайті комунальників.

Директор Деснянського КП УЗНу Євген Карп також свого часу запевняв, що роботи у парку «Кіото» - під контролем, все йде відповідно до державно-будівельних норм та технічних вимог.

«Наразі проводяться роботи з формування дорожнього корита та роботи з влаштування системи поливу. Тридцятилітні сосни, що ростуть у парку «Кіото» мають розгалужену систему коренів. Жодних пошкоджень коренів дерев сакури немає. Роботи, що проводяться у парку, не спричинять зміну структури ґрунту та існуючого фітоценозу. По закінченню робіт будуть проведені всі заходи по догляду та збереженню зелених насаджень», - стверджував Євген Карп.

IMG_20160708_094206

IMG_20160708_094342

IMG_20160708_094447

IMG_20160708_094656
Тепер щодо підрядника, якого на конкурсній основі було визначено виконавцем робіт з реконструкції парку «Кіото».

Так, згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно-транспортна компанія «Київбудсервіс» (ЄДРПОУ 38684376) значиться Вячеслав Володимирович Зозуля.

1
Своєю чергою Зозуля Вячеслав Володимирович є засновником іншого Товариства з обмеженою відповідальністю «Сучасний світ будівництва» (ЄДРПОУ 39301190) разом із В’ячеславом Миколайовичем Субботіним.

2
Ми можемо припускати, що саме В’ячеслав Миколайович Субботін був чи й досі є працівником КО «Київзеленбуду».

Принаймні, його повний тезка відповідає на сайті Київської міської державної адміністрації на раціоналізаторські звернення громадян щодо проведення конкурсу на найкращі пропозиції, проекти облаштування занедбаних парків, зон відпочинку, занедбаних територій як відповідальна особа від КО «Київзеленбуд».

3
У 2013 році видання «Наші гроші» повідомляло про те, що «Київзеленбуд» розіграв 6 мільйонів на парк Кіото між рідними фірмами.

15 листопада київське комунальне об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Укрпроектреконструкція» на другу чергу реконструкції парку «Кіото» у Деснянському районі за 5,67 млн грн.

Фірму «Укрпроектреконструкція» («УПР») заснував у 2007 р. Андрій Стріхарський, однак у квітні минулого року компанію перереєстрували на Віту Камаєву, зареєстровану на той час зі Стріхарським за однією адресою.

Єдиним допущеним до участі конкурентом фірми з різницею в 0,6% було ТОВ «БІК «Березнякижитлобуд» («БЖБ»), власником і директором котрого був той самий Андрій Стріхарський.

Ці фірми, хоч і були зареєстровані за різними адресами («УПР» на просп. Тичина,20, а «БЖБ» на вул.Серафимовича,15-а), однак користувалися одним номером телефоном.

Як перевірив «Ні корупції!», на сьогодні, згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Укрпроектреконструкція» (ЄДРПОУ 35511110) є Василь Георгійович Костюк.

А кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Будівельно-інвестиційна компанія «Березнякижитлобуд» (ЄДРПОУ 33884108) так само є Андрій Стріхарський. Директором «Березнякижитлобуду» з 23 травня цього року є Роман Петрович Сухецький.

До цього посаду директора у фірмі Стріхарського займала людина, яку, звуть В’ячеслав Миколайович Субботін.

4
Валентина Новицька, «Ні корупції!»
Фото автора