У Херсоні судитимуть «земельного» депутата за землю для сина

земля 3У Херсоні – корупційний депутатський скандал. Безпрецедентний випадок – співробітники прокуратури прямо перед засіданням земельної комісії міської ради вручили її голові протокол про корупцію – за клопотання перед чиновниками міськвиконкому про виділення землі сину.

Як повідомляє прес-служба облпрокуратури, Херсонська місцева прокуратура вже направила до суду протокол про вчинення депутатом Херсонської міської ради корупційного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП (вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів), п.п.1-4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».

За повідомленням, вказана особа, використовуючи свої повноваження, здійснювала тиск на головного архітектора міста, депутатів та вчиняла інші активні дії з метою прийняття позитивного рішення по клопотання[ свого сина і близького друга щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою для відведення їм у власність земельних ділянок у центральній частині міста Херсона.

Наразі депутати оголосили голові земельної комісії про недовіру, вимагають, аби він передав свої повноваження по керівництву засіданнями своєму заступнику. Депутат пручається. Скандал набирає обертів.

Як повідомляв "Ні корупції!", постановами Черкаського районного суду двох депутатів сільської ради Черкаського району визнано винними у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Депутати сільради у жовтні 2015 року взяли участь у голосуванні щодо надання собі та членам своєї сім’ї у постійне користування земельних ділянок, не повідомивши сесію сільської ради про наявність реального конфлікту інтересів.

Вказані дії Черкаською місцевою прокуратурою кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП (неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів). Санкція статті передбачає накладення штрафу від десяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.