Суд заарештував 20 свердловин компаній Злочевського

x75082.jpg.pagespeed.ic.X7juRr2m77Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання Генпрокуратури і наклав арешт на 20 свердловин газодобувної компаній «Еско-Північ», що належить екс-міністру екології Миколі Злочевському.

Про це йдеться в ухвалі суду від 1 липня, оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі судових рішень, повідомляє «Українська правда».

Зокрема, були арештовані 2 свердловини на Деркачівсько-Войтенівській площі, 5 свердловин - на Карайкозовском родовищі, 12 - на Рокитнянському родовищі і 1 - на Роганській площі (всі - Харківська область).

Разом з арештом суд заборонив ТОВ «Енерго-сервісна компанія «Еско-Північ» продавати добуті на свердловинах вуглеводні.

Арешт був накладений в рамках досудового розслідування Генпрокуратури №42014000000000375 від 7 липня 2014 року щодо привласнення грошових коштів службовими особами держкомпанії «Укргазвидобування» протягом 2010-2014 років при виконанні договорів про спільну діяльність, а також за підозрою в ухилянні від сплати податків посадовими особами рада компаній з групи Burisma (належить Злочевському).

В рамках цього ж перовадження, суд заарештував 12 свердловин ТОВ «Перша українська газонафтова компанія» (належить Злочевському) на Пролетарському родовищі в Дніпропетровській області та 1 свердловину «Сістемойлінженерінг» (належить кіпрській Diloretio Holdings Ltd) на Водянівській площі в Харківській області.

Злочевський є власником компанії Burisma Holdings, яка заснована в 2002 році. До її складу входять 4 операційні компанії, що займаються розробкою родовищ і видобутком вуглеводнів, - енергосервісна компанія «Еско-Північ», «Парі», «Перша українська газонафтова компанія» та «Алдеа».
Burisma Holdings володіє 20 ліцензіями на видобуток вуглеводнів в Україні.

Як повідомляв «Ні корупції!», ГПУ розслідує схему, до якої причетний екс-міністр Микола Злочевський.
Зокрема, Генпрокуратура провела обшуки в рамках розслідування злочинної схеми ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, до якої причетний екс-міністр екології і природних ресурсів М. Злочевський.

За словами Луценка, за попередніми підрахунками розмір несплачених до державного бюджету податків у період 2014-2015 років сягає 1 млрд грн. «Щоб зрозуміти, що означає несплата податків на мільярд гривень – це четверта частина оборонного бюджету країни по закупівлі техніки та озброєння», – наголосив Генеральний прокурор.

У компанії Злочевського заявили, що готові до співпраці з ГПУ.

Читайте також «Компания Злочевского «кошмарит» одесситов».