Прокурори хочуть забрати у підприємців землю на Троєщині вартістю 14 мільйонів

ЗаписатиКиївською місцевою прокуратурою №3 заявлено до суду столиці позов з вимогою повернути територіальній громаді столиці землю площею 9022 м² та вартістю понад 14 млн гривень, розташовану на вул. Оноре де Бальзака в Деснянському районі столиці.

Про це повідомляє  прес-служба прокуратура міста Києва.

Як з’ясувалось, обслуговуючий кооператив використовує вказану землю під розміщення відкритої автостоянки без оформлення правовстановлюючих документів. Крім того, на зазначеній земельній ділянці підприємством незаконно розміщено будівлю охорони та споруди, в яких проводиться господарська діяльність з надання послуг по ремонту транспортних засобів.

«Зважаючи на грубе порушення закону, прокуратура звернулась на захист інтересів територіальної громади Київської міської ради до суду з позовом про звільнення цієї землі та повернення її у розпорядження територіальної громади у придатному для використання стані.

Наразі справа за позовом Київської місцевої прокуратури №3 перебуває на розгляді в Господарському суді м. Києва», - йдеться у повідомленні прокуратури.

Зазначимо, що в середині червня за втручання прокуратури столичній громаді Троєщини повернули 3 га землі.

Так, рішенням господарського суду м. Києва задоволено позов столичної прокуратури про розірвання договору оренди та повернення місту земельної ділянки площею більше 3 га на вул. Пухівській у Деснянському районі столиці.

Установлено, що Київська міська рада у 2007 році надала товариству в оренду земельну ділянку на Троєщині строком на 15 років для будівництва, експлуатації та обслуговування адміністративних та виробничо-складських споруд.

Однак, з жовтня 2014 року в порушення норм Земельного кодексу України та умов договору оренди товариство систематично не сплачувало кошти за користування землею.

За таких обставин, суд погодився з доводами прокурора щодо наявності підстав для розірвання договору оренди та зобов’язав недобросовісного землекористувача повернути земельну ділянку територіальній громаді.