Київрада наклала мораторій на підвищення тарифів з 1 липня: пені за несплату не буде

111111_imvpaimpai_729x547Депутати Київської міської ради підтримали встановлення мораторію на введення з 1 липня 2016 року в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги в Києві.

«За» висловились 75 депутатів.

Про це йдеться на сайті Київради.

Відповідне рішення передбачає встановлення заборони до 1 жовтня 2016 року на введення в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги.

Також забороняється нарахування по розрахунках з 1 липня та стягнення з населення столиці пені за несвоєчасне внесення плати за ЖКП.

«Ми приймаємо це рішення, аби не допустити стрімке падіння рівня життя населення України. Збільшення розміру цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, електрику та газ без одночасного вирішення питань забезпечення повної зайнятості населення та перегляду рівня мінімальної заробітної плати й інших соцстандартів, призведе до непомірного фінансового перенавантаження на кожного киянина. Також сприятиме утворенню значної заборгованості перед організаціями, що надають ЖКП»,— сказав депутат Київради Олександр Омельченко, який є ініціатором ухвалення даного рішення.

Він також зазначив, що наразі в судових органах перебувають позови про скасування постанови НКРЕКП від 9 червня 2016 року, згідно з якою були встановлені нові тарифи на житлово-комунальні послуги.

Нагадаємо, що в Україні з 1 липня подорожчала послуга з централізованого гарячого водопостачання та опалення, що пов'язано зі встановленням єдиної ціни на газ для населення і підприємств теплокомуненерго на рівні 6,8 тис. грн за тисячу кубометрів.

Відповідні рішення раніше були прийняті Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

За інформацією «УНІАН», вартість 1 куб. м гарячої води залежить від підприємства, що надає дані послуги, а також від наявності електроенергії.

У столиці постачанням гарячої води займаються компанії «Київенерго» і «Євро-реконструкція» (Дарницька ТЕЦ), а тарифи знаходяться на рівні 35-43 грн за кубометр.

Таким чином, вартість гарячої води від «Київенерго» з липня становитиме 83,1 грн за куб. м з рушникосушкою і 76,71 грн без рушникосушки. У постачальника «Євро-Реконструкція» тариф буде на рівні 71,83 грн і 66,37 грн відповідно.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше депутати Київської обласної ради (КОР) підтримали звернення до Прем’єр-міністра України В.Гройсмана щодо підвищення тарифів на природний газ, у якому вони висловили припущення, «що прийняття такого підвищення є необґрунтованим, оскільки газу українського видобутку може вистачити для потреб населення, однак Уряд пропонує людям купувати блакитне паливо за ціною, яка в 4,3 рази вища аніж реальна вартість українського газу».