Єврокомісія дасть Україні 15 мільйонів євро на боротьбу з корупцією

05Європейська комісія найближчими днями виділить Україні 15 млн євро на програму з боротьби з корупцією.

Про це на прес-конференції в Києві повідомив комісар Європейського Союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Йоганнес Ган, передає «Європейська правда».

Він зауважив, що для збереження підтримки Єврооюзу, Україна повинна продовжувати досягати прогрес по ключовим сферам, які залишаються незмінними, і зокрема, у боротьбі з корупцією, у системі правосуддя, прокуратури та правоохоронної діяльності, державної служби та енергетики.

Ган наголосив, що українській владі слід забезпечити справжні результати у запровадженні реформ.

«У цьому відношенні Європейський Союз продовжить підтримувати Україну. Слід забезпечити стабілізацію ситуації у країні, і найближчими днями Європейська комісія прийме програму, яка стосується підтримки боротьби із корупцією в Україні, це стосуватиметься усіх органів, які забезпечать боротьбу із корупцією в Україні...», - сказав він і додав: «йдеться, мені здається, про 50 мільйонів євро».

Водночас, згодом у представництві ЄС в Україні уточнили, що йшлося про 15 мільйонів євро.

«Підготовку основної програми для підтримки та впровадження реформи державного управління було прискорено», - наголосив Ган та додав, що вже у цьому році можуть надати перші кошти на підтримку відповідної програми.

У програмі реформування державної служби йде мова про 100 мільйонів євро.

Як повідомляв «Ні корупції!», Вашингтон планує виділити Києву понад 200 мільйонів доларів на боротьбу з корупцією.

На виділені гроші американська влада очікує від України боротьби з корупцією і реформування ключових елементів системної системи, реалізації конституційних поправок про правосуддя. Також планується розширити співпрацю США з українськими органами по боротьбі з корупцією, а також ЗМІ та цивільним суспільством.

Очікується, що гроші також будуть спрямовані на прискорення митної реформи. Зокрема, йдеться про створення нового центру митного контролю, а також про надання юридичної, регулятивної та інфраструктурної підтримки.