ФОТО
| |

Суттєво збільшено штрафи за водіння напідпитку

ЗаписатиВерховна Рада посилила адміністративну відповідальність за водіння у нетверезому вигляді, в стані наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських препаратів.

«За» відповідний законопроект №4373 у другому читанні проголосували 243 народні депутати, повідомляє «Українська правда».

Зокрема, у випадку, коли водій вперше притягається до відповідальності за нетверезе водіння, він буде платити штраф 10 тисяч 200 гривень, що складає 600 неоподаткованих мінімумів і буде позбавлений права керування на 1 рік.

У проекті закону вказується, що в разі вчинення повторного правопорушення протягом року накладається «штраф на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів (20 тисяч 400 грн – ред.) доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб – накладення штрафу у розмірі тисяча двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого».

У випадку, коли водій вдруге за рік вчинить дане правопорушення, з нього стягується штраф «у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів (40 тисяч 800 грн – ред.) доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років і на інших осіб – накладення штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого».

Раніше Автоюрист Володимир Караваєв в ефірі радіостанції «Голос столиці» висловив побоювання, що через великі штрафи можливі зловживання з боку правоохоронців:

«У пояснювальній записці, яка подавалася разом з законом, кілька разів згадується, що прийняття цього документа дозволить наповнити бюджет. Щорічно в Україні фіксується близько 95 тисяч нетверезих водіїв. Помножте цю цифру на мінімальний штраф в 10 тисяч, і ви отримаєте, що бюджет буде наповнюватися на один мільярд гривень. І я дуже побоююся, що можуть бути на цьому ґрунті зловживання, щоб наповнити бюджет», – сказав Караваєв.

Як повідомляв «Ні корупції!», у жовтні минулого року в Івано-Франківську трапився прикрий інцидент. Заступник обласного військового комісара Віктор Голодюк у стані алкогольного сп’яніння вчинив масштабну ДТП з пошкодженням майна та потерпілими. Але винуватець аварії не тільки не відповів за скоєне, а й був переведений на рівнозначну посаду в іншу область.

Читайте також «Резонансне ДТП за участю службового автомобіля Калуської РДА: рік по тому».

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії