Суттєво збільшено штрафи за водіння напідпитку

ЗаписатиВерховна Рада посилила адміністративну відповідальність за водіння у нетверезому вигляді, в стані наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських препаратів.

«За» відповідний законопроект №4373 у другому читанні проголосували 243 народні депутати, повідомляє «Українська правда».

Зокрема, у випадку, коли водій вперше притягається до відповідальності за нетверезе водіння, він буде платити штраф 10 тисяч 200 гривень, що складає 600 неоподаткованих мінімумів і буде позбавлений права керування на 1 рік.

У проекті закону вказується, що в разі вчинення повторного правопорушення протягом року накладається «штраф на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів (20 тисяч 400 грн – ред.) доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі тисяча двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого».

У випадку, коли водій вдруге за рік вчинить дане правопорушення, з нього стягується штраф «у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів (40 тисяч 800 грн – ред.) доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого».

Раніше Автоюрист Володимир Караваєв в ефірі радіостанції «Голос столиці» висловив побоювання, що через великі штрафи можливі зловживання з боку правоохоронців:

«У пояснювальній записці, яка подавалася разом з законом, кілька разів згадується, що прийняття цього документа дозволить наповнити бюджет. Щорічно в Україні фіксується близько 95 тисяч нетверезих водіїв. Помножте цю цифру на мінімальний штраф в 10 тисяч, і ви отримаєте, що бюджет буде наповнюватися на один мільярд гривень. І я дуже побоююся, що можуть бути на цьому ґрунті зловживання, щоб наповнити бюджет», - сказав Караваєв.

Як повідомляв «Ні корупції!», у жовтні минулого року в Івано-Франківську трапився прикрий інцидент. Заступник обласного військового комісара Віктор Голодюк у стані алкогольного сп’яніння вчинив масштабну ДТП з пошкодженням майна та потерпілими. Але винуватець аварії не тільки не відповів за скоєне, а й був переведений на рівнозначну посаду в іншу область.

Читайте також «Резонансне ДТП за участю службового автомобіля Калуської РДА: рік по тому».