Суддю, яка засуджувала «майданівців», визнали невинуватою

13615039_10205507305556517_8253006311530767604_nВищий адміністративний суд України (ВАСУ) визнав суддю, що переслідувала «майданівців», невинуватою, а її звільнення незаконним.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив адвокат Небесної сотні Роман Маселко.

«ВАСУ скасував рішення ВРЮ про внесення подання на звільнення судді Голосіївського районного суду Калініченко Л.С., за винесення нею незаконних рішень про взяття під варту активістів Майдану і позбавлення прав автомайданівців, зокрема Сергія Хаджинова

Ми просили залучити Сергія Хаджинова третьою стороною, але нам відмовили. Судді вважають, що ця справа жодним чином не стосується інтересів Сергія. Право на справедливий суд, а також відстоювання власної гідності та ідеалів Майдану - це не ті права та інтереси, які на думку ВАСУ мають захищатись судом», - написав Маселко.

Адвокат стверджує, що ВАСУ вже сформував однозначну практику, якою довів, що принцип індивідуальної відповідальності навіть в очевидних випадках у нас не працює.

«Хоча винна і Вища рада юстиції, яка не змогла навіть належно обґрунтувати порушення присяги у рішенні,,і представник ВРЮ на суді теж не зміг відповісти, у чому ж було порушення присяги», - висловив свою думку Р.Маселко.

За його словами, 12 липня ВСУ буде переглядати ряд рішень з таких справ (судді Марцинкевич, Сіромашенко, Швачач, Васильєв, Чала).

«Від цих рішень залежить, якою буде практика звільнення "суддів Майдану" і чи будуть вони взагалі хоча б звільнені", - підсумува Маселко.

Як повідомляв «Ні корупції!», 28 з 29 суддів, які судили активістів Євромайдану, й звільнення яких схвалила Вища рада юстиції, оскаржили це рішення у Вищому адміністративному суді.