СБУ затримала на хабарі заступника міністра охорони здоров’я (відео)

Василишин

Роман Василишин

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили на хабарництві заступника міністра охорони здоров’я України.

На офіційному сайті СБУ сказано, що "високопосадовець систематично отримував кошти від керівництва урологічного центру, розташованого в Олександрівській лікарні в Києві. Він особисто координував схему оплати послуг пацієнтами готівкою без відображення в офіційній звітності. Співробітники спецслужби задокументували, що чиновник щотижня отримував від 50 до 100 тисяч гривень, залежно від кількості проведених центром операцій. Правоохоронці встановили, що в корупційній схемі були задіяні всі лікарі центру, які передавали "на гору" гроші, отримані від пацієнтів".

Співробітники спецслужби затримали заступника міністра та одного з керівників центру за місцями їхнього проживання після передачі останнім майже сорока тисяч гривень, "зароблених" на хворих.

Під час обшуків у зловмисників було вилучено понад п’ятдесят тисяч доларів США, 320 тисяч гривень та дві з половиною тисячі євро.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 368 Кримінального кодексу України.

Глава СБУ Василь Грицак на прес-конференції в Києві повідомив, що затриманим за хабарництво є  заступник міністра охорони здоров'я Роман Василишин. 

Він додав також, що Р.Василишин був затриманий під час отримання п'ятого хабара.

За словами глави СБУ, заступник міністра займався системним хабарництвом - поборами. "При цьому робив він це з особливим цинізмом", - наголосив В.Грицак.

"Встановлено, що вказаний посадовець створив систему поборів із практикуючих лікарів за надання їм можливості в подальшому здійснювати належним чином свої функціональні обов'язки, зокрема проводити операції в Олександрівській лікарні", - сказано у повідомленні Київської міської прокуратури у Фейсбуці.

 

 Затриманого на хабарі Василишина відсторонено від посади, - повідомив керівник уряду Володимир Гройсман.