Прокурор, який обурив Луценка дорогою автівкою, втік у відпустку

Луценко розпитує свого підлеглого, де той заробив гроші на дорогу машину. Фото: prokurorska-pravda.today

Луценко розпитує свого підлеглого, де той заробив гроші на дорогу машину. Фото: prokurorska-pravda.today

Під час недавнього візиту Генпрокурора до Одеси Юрій Луценко обурився дорогою автівкою заступника керівника прокуратури Суворовського району міста. Так, Валерію Білому належить авто Toyota Avalon 2013 року вартістю близько 40 тисяч доларів США. Генпрокурор запропонував одеському прокурору пояснити, де він взяв гроші на авто.

3

Вартість Toyota Avalon на вторинному ринку більше 40 тисяч доларів

На сайті відомства значиться, що Генеральний прокурор поцікавився у першого заступника керівника прокуратури обставинами й вартістю придбаного автомобіля, що не відповідає офіційній зарплаті прокурора:

«З таким підходом або продекларуйте, де взяли гроші, або звільняйтесь», - зазначив Луценко.

Після інциденту Валерій Білий пішов у короткострокову відпустку, про що свідчить відповідь на журналістський запит до прокуратури Одеської області «Ні корупції!». Ніяких публічних коментарів від господаря елітної автівки наразі не надходило. Чи звільнить Луценко правоохоронця, якщо той не пояснить походження грошей на авто, поки що невідомо.

3

Скан відповіді

Прокурор-безхатченко на дорогій автівці

Слід зазначити, що за 2014-й рік у декларації Валерія Білого лише прочерки, окрім рядка про зарплатню в розмірі 120 тисяч гривень за рік.

10

11

13

За відомостями декларанта, члени його родини, а саме дружина, теж не мали ніякого доходу. Крім того, якщо вірити декларації, то ані Білий, ані його дружина не орендують і не мають у власності житла. Може, вони взагалі безпритульні?

15

16

 

Але у графі про транспортні засоби значиться вищезгадана Toyota Avalon 2013 року та Toyota Camry 2007 року. Недешева автівка й у дружини Білого, а саме - джип Mitsubishi Pajero Sport 2011 року, вартість якої складає близько 20 тисяч доларів США. Скільки було витрачено на авто, одеський прокурор у декларації не зазначив. Не указав він також, звідки у нього, безхатченка, гроші на елітні автівки.

17

Прізвище Валерія Білого неодноразово було в фокусі різноманітних скандалів – починаючи від "нахалбудів", що належать одеському прокурору, закінчуючи численними закордонними подорожами посадовця.

20

Валерій Білий у Ніцці. Фото з соцмереж

Але найгучніший скандал, який, до речі, не завадив прокурору зберегти свою посаду, пов'язаний з витоком інформації щодо розподілу керівних посад районних прокуратур Одещини ще до проведення конкурсу в 2015 році. Документи оприлюднило видання «Преступности.НЕТ».

6b43f24a5e4680f13cf483267ac3739c.i900x675x595

a1f63fb0532b47befd2806b33bab2596.i600x800x561

Прокурорські темники

Згідно з прокурорськими темниками,  Білий разом з Олександром Куруновим і Дмитром Бондаренком мав потрапити до прокуратури Суворовського району Одеси. Там він зараз, власне, і працює.

Олена Зігульська, для "Ні корупції!"