На Херсонщині посадовці виправної колонії обікрали засуджених на 100 тис. грн.

Колонія 1

У службових осіб Північної виправної колонії № 90, що на Херсонщині, вилучили близько 2-х тисяч банок консервів та 420 літрів соняшникової олії. Продукти вартістю приблизно  100 тис. грн. готувалися на продаж і складалися у спеціальну схованку.

Прокуратура  Херсонської області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом розкрадання державного майна службовими особами ПВК № 90 УДПтСУ в Херсонській області, АР Крим та Севастополі  за ознаками злочину передбаченого ч.3 ст. 191 КК України.

Як повідомляє прес-служба відомства, в ході досудового слідства встановлено, що службові особи колонії, зловживаючи своїм становищем, на регулярній основі організували розкрадання продуктів харчування, які знаходяться на балансі установи та мають використовуватись для харчування спецконтингенту.

При документуванні злочину провели 3 обшуки. Під час них на території Північної ВК № 90 виявили спеціально прилаштовану схованку, у якій знайшли акумульовані, списані та підготовлені для реалізації продукти. У колонії та у суб’єктів господарської діяльності вилучили понад 1800 банок м’ясних та рибних консервів і 420 літрів соняшникової олії на загальну суму близько 100 тис.грн. та відповідні бухгалтерські документи.

Як повідомляв "Ні корупції!",  працівники  Управління захисту економіки у Вінницькій області встановили, що посадовці однієї з виправних колоній організували злочинну схему власного збагачення. Зокрема, за надання певних переваг, наприклад, користування засудженими мобільними телефонами, вимагали від них або їх родичів від 200 до 1 000 гривень.

Гроші перераховувались на банківський рахунок, який вони вказували, або одержували кошти через засудженого.

На даний час задокументовано декілька десятків фактів одержання посадовцями виправної колонії хабарів на загальну суму понад 50 тисяч гривень.