Інтерпол затримав черкаського агробізнесмена, який привласнив 20 млн. грн.

interpol

Cпівробітники Інтерполу затримали черкаського підприємця під час спроби перетину сербського кордону. Чоловік, за інформацією управління СБУ в Черкаській області, привласнив майже двадцять мільйонів державних коштів.

«При спробі в’їзду до Сербії був затриманий черкаський бізнесмен-аграрій. За матеріалами СБУ його було подано у міжнародний розшук за привласнення майже 20 мільйонів гривень державних коштів. Наразі вирішується питання щодо екстрадиції бізнесмена на територію України», - розповідає подробиці справи Катерина Дрога, прес-секретар управління СБУ у Черкаській області.

Як інформує СБУ, засновник та власник сільгоспвиробництва на Черкащині уклав у 2014 році контракт із "Державною продовольчо-зерновою корпорацією України" на майже двадцять мільйонів гривень за закупівлю  зернових майбутнього врожаю. Співробітники спецслужби встановили, що агропідприємство не забезпечило поставки у встановлені контрактом терміни, бізнесмен привласнив державні гроші й тривалий час переховувався за кордоном.

Як з’ясував сайт vikka.ua, затриманим виявився підприємець із Черкас Віктор Бабко. Про це журналістам Вікки  стало відомо із власних джерел у правоохоронних органах.

У розшукових обліках МВС, у списках осіб, які переховуються від органів влади, зафіксована інформація про те, що першого березня цього року СБУ оголосила у розшук Віктора Бабка 1976 року народження. Йому інкримінували злочин, передбачений ст. 191 ч. 5 ККУ (привласнення, розтрата майна у особливо великих розмірах або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).


Як повідомляє vikka.ua,  «...Віктор Бабко є єдиним засновником та керівником приватної фірми "Юпітер", що розташована за юридичною адресою: село Мошни Черкаського району. Згідно з даними Єдиного державного реєстру, підприємство займається зокрема оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин».

З поінформованих джерел у прокуратурі стало відомо, що згадана особа за їхніми справами не проходила.

В офіційних коментарях "Ні корупції!" компетентні служби МВС та СБУ  не розголошують ім’я затриманого Інтерполом підприємця, посилаючись на те, що закон забороняє розголошення особистих даних до вироку суду.