ГПУ розслідує схему, до якої причетний екс-міністр Злочевський

ЗаписатиГенпрокуратурою проводяться обшуки в рамках розслідування злочинної схеми ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, до якої причетний екс-міністр екології і природних ресурсів М. Злочевський. 

Про це повідомив Генеральний прокурор Юрій Луценко, інформує Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України

Генпрокурор розповів про проведення обшуків Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України на території міста Києва, Київської області та ще трьох регіонів держави в рамках розслідування злочинної схеми ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. За його словами, до вказаної схеми причетний колишній Міністр екології та природних ресурсів України, власник найбільшої приватної газовидобувної компанії в державі М. Злочевський.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах), ст. 205 (фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України.

Як повідомив Юрій Луценко, за попередніми підрахунками розмір несплачених до державного бюджету податків у період 2014-2015 років сягає 1 млрд грн.

Також, за його словами, в рамках даного кримінального провадження досліджується схема останніх місяців щодо ухилення газовидобувних підприємств М. Злочевського від сплати десятків мільйонів гривень шляхом проведення операцій з так званого нетипового експорту.

Наразі тривають обшуки, відшукуються та вилучаються документи пов’язані зі злочинною діяльністю, встановлюється коло причетних осіб з числа менеджменту господарюючих структур М. Злочевського та посадових осіб органів державної влади, які йому сприяли.

«Щоб зрозуміти, що означає несплата податків на мільярд гривень – це четверта частина оборонного бюджету країни по закупівлі техніки та озброєння», - наголосив Генеральний прокурор.

https://youtu.be/Xa3xjZ_OHx8

Як повідомляв «Ні корупції!», у лютому цього року з’явилась інформація про намір групи компаній Burisma купити українську газовидобувну компанію «КУБ-Газ», яка раніше належала найбагатшому полякові Яну Кульчику, який помер влітку 2015 року.

Власником Burisma є колишній міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський, який працював в уряді Миколи Азарова.

Читайте також «Компания Злочевского «кошмарит» одесситов».