ФОТО
| |

ГПУ розслідує схему, до якої причетний екс-міністр Злочевський

ЗаписатиГенпрокуратурою проводяться обшуки в рамках розслідування злочинної схеми ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, до якої причетний екс-міністр екології і природних ресурсів М. Злочевський. 

Про це повідомив Генеральний прокурор Юрій Луценко, інформує Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України

Генпрокурор розповів про проведення обшуків Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України на території міста Києва, Київської області та ще трьох регіонів держави в рамках розслідування злочинної схеми ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. За його словами, до вказаної схеми причетний колишній Міністр екології та природних ресурсів України, власник найбільшої приватної газовидобувної компанії в державі М. Злочевський.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах), ст. 205 (фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України.

Як повідомив Юрій Луценко, за попередніми підрахунками розмір несплачених до державного бюджету податків у період 2014-2015 років сягає 1 млрд грн.

Також, за його словами, в рамках даного кримінального провадження досліджується схема останніх місяців щодо ухилення газовидобувних підприємств М. Злочевського від сплати десятків мільйонів гривень шляхом проведення операцій з так званого нетипового експорту.

Наразі тривають обшуки, відшукуються та вилучаються документи пов’язані зі злочинною діяльністю, встановлюється коло причетних осіб з числа менеджменту господарюючих структур М. Злочевського та посадових осіб органів державної влади, які йому сприяли.

«Щоб зрозуміти, що означає несплата податків на мільярд гривень – це четверта частина оборонного бюджету країни по закупівлі техніки та озброєння», – наголосив Генеральний прокурор.

Як повідомляв «Ні корупції!», у лютому цього року з’явилась інформація про намір групи компаній Burisma купити українську газовидобувну компанію «КУБ-Газ», яка раніше належала найбагатшому полякові Яну Кульчику, який помер влітку 2015 року.

Власником Burisma є колишній міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський, який працював в уряді Миколи Азарова.

Читайте також «Компания Злочевского «кошмарит» одесситов».

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії