Холодницький: справа Василишина може провалитися

____2688_650x410Справу заступника міністра охорони здоров'я Романа Василишина, якого затримала прокуратура Києва, мали передати Антикорупційній прокуратурі.

Про це «Українській правді» розповів голова САП Назар Холодницький.

«Я про неї (справу Василишина) дивлюся з телевізора. Я не можу зрозуміти, чому підслідністю НАБУ знову, в порушення всіх норм КПК, займаються всі крім НАБУ. Мабуть, тому, що боротися з корупцію зараз піар-вигідно», - сказав Холодницький.

«Якщо є інформація підтверджена і є суб'єкт, який підслідний НАБУ, наприклад заступник міністра, і є дані, що ця особа є хабарником, то вони зобов'язані нам цю справу передати до реалізації. Або ми можемо разом з ними це зробити», – додав він.

За словами Холодницького, через те, що досудові дії проводили не працівники САП, затримані особи тепер зможуть скаржитись на порушення процедури.

«Стаття 216 КПК чітко регламентує, що таке підслідність і для чого вона взагалі створена. Для того, щоб коли у вас вкрали гаманець, ви не бігли в СБУ чи військову прокуратуру, а йшли в поліцію», - сказав він.

«Є стаття 87 КПК ч. 3, яка чітко каже, що недопустимі докази, які отримані після початку кримінального провадження шляхом реалізації органом досудового розслідування, чи прокуратури своїх повноважень, не передбачених кодексом. Тобто повноваження якраз підсудність і визначає. Вона визначає, які органи розслідують ті чи інші злочини», - наголосив Холодницький.

Він наголосив, що «якщо мої колеги-правоохоронці браво рапортують, що вони виявили чергового суперхабарника, то хай вони тепер цю справу доводять до суду і в суді пояснюють, чому вони цим займалися».

«Бо виходить, що вони рапортують, а через місяць, тихенько, коли піар-хвиля стихла, вони приходять і нам матеріали приносять, кажучи, що ви закінчуйте самі, бо це ваша підслідність. Так не може бути», - сказав Холодницький.

«Після того, як в Україні створили нові антикорупційні органи, які вже щось роблять, старі хочуть показати, що «не виганяйте нас, ми теж хочемо (боротися з корупцією. – ред.)», – сказав він.

Як повідомляв «Ні корупції!», у п'ятницю прокуратура Києва повідомила, що її слідчі разом з СБУ затримали на хабарі заступника міністра охорони здоров'я України Романа Василишина.

Під час обшуків у зловмисників було вилучено понад 50 тисяч доларів США, 320 тисячгривень та 2,5 тисячі євро.

Після затримання зщаступника міністра Генпрокурор Юрій Луценко і керівник СБУ Василь Грицак і Луценко розповіли про схему поборів, яку організував Василишин.

Грицак, зокрема заявив, що хабарництво мало системний характер. «При чому робив це з особливим цинізмом», - сказав Грицак, додавши, що він з Луценком «були шоковані» побаченими матеріалами справи.

Як заявив прем'єр Володимир Гройсман у п'ятницю на брифінгу, Кабінет міністрів України вже відсторонив від посади заступника міністра охорони здоров'я Романа Василишина.