Екс-прокурор Одещини Стоянов хоче знову відновитися на посаді через суд

ЗаписатиОдеський окружний адміністративний суд розпочав розгляд позову колишнього прокурора Одеської області Миколи Стоянова до Генеральної прокуратури України.

Про це повідомляє «Укрінформ».

Звільнений з органів прокуратури згідно з вимогами закону «Про очищення влади», Стоянов просить суд визнати неправоту в.о. Генерального прокурора України Юрія Севрука, який видав відповідний наказ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Під час попереднього розгляду заяви, який передував розгляду адміністративної справи по суті, адвокат Стоянова просив суд визнати наказ про звільнення обласного прокурора недійсним і поновити його на посаді. Підставою для цього, на думку захисника, є ухвала Вищого адміністративного суду України від 18 травня 2016 року.

Крім того, Стоянов висунув клопотання включити чинного прокурора Одеської області Олега Жученка як третю сторону в адміністративній справі без самостійних вимог на стороні відповідача. Суд це клопотання задовольнив, запевнивши, що направить Жученку запрошення на наступне судове засідання.

Нагадаємо, що наказ про звільнення Стоянова з посади обласного прокурора був виданий в.о. Генерального прокурора України Юрієм Севруком 15 квітня після отримання ГПУ результатів люстраційної перевірки і листа від Президента України, про що повідомляв «Ні корупції!».

Звільненню Стоянова передував багатоденний «прокурорський майдан», на якому одесити вимагали люструвати прокурора відповідно до вимог закону «Про очищення влади». Сам Стоянов про «прокурорський майдан» висловлювався так: «Майдан в прокуратурі – це смерть Закону. Майдан і горлопанство в прокуратурі – це тисячі скалічених доль. Це – ще один стрибок, не крок, а саме стрибок, у прірву. Цього кроку чекають від нас наші вороги і всякі покидьки, які ненавидять Україну».

Як повідомляв «Ні корупції!», ще на початку квітня Генпрокуратура не бачила підстав звільняти Стоянова. «Будь-які підстави для цього відсутні. Він виконує свої обов’язки згідно з рішенням суду, який його поновив на посаді», – сказав прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко.

Віктор Шокін, перед зняттям його з посади генпрокурора звільнив Давида Сакварелідзе з посади заступника генерального прокурора – прокурора Одеської області.

Того ж дня Шокін призначив Стоянова прокурором Одеської області – на виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду.

Стоянова призначали прокурором Одеської області у 2014 році. До цього він працював на різних посадах в органах прокуратури. 7 липня 2014 року тодішній генпрокурор Віталій Ярема заявив, що Стоянов написав заяву про звільнення. Пізніше Стоянов оскаржив своє звільнення в суді.