УКБ в Чернігові «подарувало» забудовнику 17 тисяч доларів

міська радаНа восьмій сесії Чернігівської міської ради одним з основних питань було затвердження звіту про виконання міського бюджету за I-ий квартал 2016 року.  При детальному вивченні текстової частини бюджетного питання виявились незрозумілі деталі.  

Зокрема, в тексті йдеться, що протягом звітного періоду міська скарбниця отримала 441 тис.грн "інших надходжень". Показник першого кварталу перевиконано на 11.5% за рахунок того, що  ТОВ  «Житлобудсервіс»  перерахувало гроші на відшкодування витрат за проектні роботи, виконані у 2011 році в сумі 204 772 грн.

На звернення щодо пояснення причин такого багаторічного (5 років!!!)  боргу  міський голова Чернігова Владислав Атрошенко надав роз’яснення, які викликають ще більше питань, ніж дають відповідей.

Так зокрема, відповідно до п.2.2.1 інвестиційної угоди, укладеної 19 грудня 2007 року між  управлінням капітального будівництва Чернігівської міської ради та ТОВ «ЖИТЛОБУДСЕРВІС», управління зі спеціального рахунку коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень,  профінансувало виготовлення  проектної документації (стадія проект-перший етап) з будівництва групи житлових будинків по пр-ту Перемоги,  119 в  Чернігові на 202 451 грн.   та відведення земельної ділянки – на 2321 грн. Всього на суму 204 772 грн.

Відповідь по Боргу Житлобудсервіса

Перемоги 119

 

Згідно з угодою, ТОВ «Житлобудсервіс» зобов’язалося після введення об’єкта в експлуатацію відшкодувати витрати міського бюджету, перевівши гроші  на рахунок управління капітального будівництва Чернігівської міської ради.

Так і сталося - товариство на виконання зобов’язань 05 лютого 2016 року перерахувало кошти в сумі 204 772 грн. на рахунок УКБ.

Зважуючи «ціну грошей» і зокрема, суми в 204 тисячі гривень у 2011 та 2016 роках,  варто прив’язуватись, наприклад, до курсу долара в ці роки.

Курс долара, за даними НБУ, в 2011 році складав орієнтовно 798,99 грн за 100 дол. А в лютому 2016 року курс долара по НБУ був 25.8926 грн за один долар США. Обмін валют табло 

Виходить, що  міський бюджет Чернігова у 2011 році допоміг скандальному забудовнику ТОВ «Житлобудсервіс» на 25 628 USD, а  через п’ять років отримав назад 7908 USD.

Хто має покривати різницю збитків для бюджету в 17,7 тис.дол., не зрозуміло. Чи  колишній керівник управління капітального будівництва, чи колишній міський голова, а тепер депутат міськради Олександр Соколов?

ТОВ Житлобудсервіс

Цікаво, що пункт 2.1.6 Інвестиційної угоди управління капітального будівництва з ТОВ «Житлобудсервісом» говорить, що фінансування проектних робіт також може бути доручене «Інвестору», тобто, «Житлобудсервісу».

Можна зрозуміти сприяння міської влади інвесторам у вигляді, наприклад, забезпечення доступу до мереж, спрощеної процедури з оформлення земельної ділянки і т.д.

Але те, що управління капітального будівництва Чернігівської міськради фактично підписало з забудовникам безвідсоткові кредити при курсі 5 грн. за 1 USD за рахунок міських платників податків – це, як мінімум, пахне безвідповідальним ставленням або й корупцією.

Договір 2011 ст.1 Інвест угода 2007 ст.1

Коментар експерта.

Сергій Мокренюк, юрист:

"На мою думку, саме відсутність строків виконання зобов'язання по поверненню коштів в інвестиційній угоді є місцем, яке можна вважати порушенням. Адже строк - є істотною умовою цієї угоди. Оскільки згідно з законом, відсутність домовленості по істотних умовах може свідчити про "проблемність", "незаконність", в тому числі удаваність, а також  наявність шкоди для бюджету є досить очевидною,  то в діях осіб, що укладали інвестиційний договір від імені міськради, можуть вбачатися ознаки злочину - щонайменше халатність.

Але для остаточного висновку  слідчі мають дослідити деталі. 
Радив би написати повідомлення про кримінальне правопорушення. Формально ознаки злочину є. Що там відбувалося насправді, сказати важко", - каже юрист. 

 

Ігор Андрійченко, депутат Чернігівської міської ради,

для "Ні корупції".