Фірма, пов’язана з депутатом Київради, «наварила» в кишеню на ремонті переходів

piri2Компанія ТОВ «Макс-Торг 2011»,  пов’язана з депутатом Київради від партії «Єдність» Олександром Бродським, завищила вартість робіт при облаштування підземних переходів у Шевченківському районі столиці.

Про це йдеться у звіті Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Аудитори перевіряли фактичну реалізацію та дотримання умов інвестиційного договору від 9 червня 2012 №049-13/і/117 інвестором ТОВ «Макс-Торг 2011» на предмет облаштування пішохідних підземних переходів у Шевченківському районі м. Києва і виявили завищення вартості виконаних робіт за січень 2016 року в загальній сумі 51,1 тис. гривень, а саме:

- пішохідного підземного переходу за адресою: проспект Перемоги, 16 ріг вул. Ісаакяна на суму 5,7 тис. грн., або 7 %;

- пішохідного підземного переходу за адресою: проспект Перемоги, 20 ріг вул. Шолуденка на суму 20,4 тис. грн., або 26%;

- пішохідного підземного переходу за адресою: проспект Перемоги, 58 ріг вул. Гарматної на суму 6 тис. грн., або 10 %;

- пішохідного підземного переходу за адресою: площа Європейська на суму 35,1 тис. грн., або 60 %;

- пішохідного підземного переходу за адресою: площа Європейська на суму +16,1 тис. грн., або +3 %.

Аудитори зробили висновок, що балансоутримувачем не забезпечено в повному обсязі належне виконання контролю якості та обсягів виконаних робіт відповідно до вимог п.п.4.2.1, 4.2.2 інвестдоговору.

Зазначимо, що київські міські власті вже не перший рік запрошують компанію ремонтувати столичні підземні переходи. Так, у 2012 році компанію «Макс-торг 2011» (Киев) було визнано переможцем конкурсу із залучення інвестора для благоустрою 47 підземних переходів у Шевченківському і Дніпровському районах столиці.

Компанія «Макс Торг 2011» пов’язана з бізнесменом, головою спілки підприємців Шевченківського району столиці «Сузір’я», а пізніше депутатом Київради Олександром Бродським.

У 2015 році, як повідомляє видання «Наші гроші», прокуратура не змогла розвалити схему монопольної торгівлі в 47 підземних переходах Києва, які віддали облагороджувати фірмі Бродського.

Інвестиційний договір укладено на 5 років. Розмір інвестицій – 20,15 млн грн. на облаштування підземних переходів. При цьому інвестор має право користуватися легкими збірно-розбірними конструкціями, встановленими у пішохідному переході для своїх комерційних цілей, в тому числі передавати в суборенду.

Нині фірма Бродського фактично контролює найголовніший підземний перехід столиці – під Майданом Незалежності й орендує його до 2018 року.