«Бурштиновий» прокурор Боровик може вийти під заставу у майже 10 мільйонів

20160706184643У Печерському суді столиці обрали запобіжний захід для заступника прокурора Рівненської області Андрія Боровика, якого підозрюють у причетності до бурштинової мафії.

Його заарештували на 60 діб з правом вийти під заставу у 9 мільйонів 646 тисяч гривень.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Суд задовільнив клопотання прокурорів повністю. Вони, обираючи суму застави, посилались на ті обставини, що при обшуку у робочому кабінеті і вдома знайшли коштовності та годинники на сотні тисяч доларів. Сам підозрюваний запевняв, що це підробки, привезені з Туреччини і їхня вартість 1200 доларів. Також запевняють слідчі, родина Боровика володіє кількома квартирами.

Нагадаємо, що на території Рівненської області відбувається операція «Бурштин», в якій задіяні 300 оперативників МВС та СБУ, тривають 123 обшуки квартир та місць роботи підозрюваних у створенні злочинного угрупування.

В організації незаконного видобутку бурштину підозрюються 32 людини з Рівненщини, наразі затримали чотирьох.

За словами Міністра МВС Арсена Авакова, заступник прокурора Рівненської області Боровик очолював злочинне угрупування, а його головними помічниками були керівник та співробітник структурного підрозділу обласного управління СБУ.

«До групи також входили начальник внутрішньої безпеки обласної поліції та його підлеглий, діючі та колишні працівники поліції, голови двох райдержадміністрацій, два керівники районних прокуратур, керівники лісгоспів, а також представники криміналітету», – писав Аваков.

Як повідомляв «Ні корупції!», 4 липня співробітники спецслужби спільно з прокуратурою та поліцією затримали керівників та учасників організованого угруповання, яке «очолювали» заступник прокурора Рівненської області, підполковник контррозвідки місцевого управління СБУ та два колишніх начальники районних відділів поліції.

П’ятий організатор – місцевий мешканець, який контролював роботу бригад копачів бурштину, забезпечував зберігання та накопичення «сонячного каменю».