ФОТО
| |

Землі Броварського РПЦ почали повертати у комунальну власність міста через суд

rpsБроварська місцева прокуратура в судовому порядку вимагає повернути земельну ділянку площею понад 94 га землі Радіопередавального Центру (РПЦ) територіальній громаді міста Бровари.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Установлено, що в порушення вимог Земельного кодексу України посадові особи Головного управління Держземагентства у Київській області у 2013 році, перевищивши надані повноваження, припинили право користування землями комунальної власності площею 94,67 га в межах м. Бровари. Вказані землі перебували у користуванні ДП «Радіопередавальний центр». Згодом право власності на земельні ділянки було переоформлено на підставних осіб для ведення особистого селянського господарства.

При цьому, через низку цивільно-правових угод вказані землі опинилися у власності двох юридичних осіб, які змінили їх цільове призначення для використання в комерційних цілях.

За вказаним фактом Броварською місцевою прокуратурою до суду скеровано обвинувальний акт стосовно посадової особи органу державної влади за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

Також Броварською місцевою прокуратурою з метою повернення земель територіальної громади м. Бровари пред’явлено позов до господарського суду Київської області про їх витребування з незаконного володіння юридичних осіб.

земля

Як повідомив на своїй сторінці у мережі Фейсбук народний депутат Павло Різаненко, було дуже важливо подати відповідний позов до 25 червня 2016 року, адже саме в цей день збігав термін позовної давності.

«Відкрито новий наступальний фронт по поверненню викраденої Поліщуком землі Державного Підприємства «Радіопередавальний Центр» (м. Бровари) вартістю в сотні мільйонів гривень. На вимогу Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації ВРУ, органами прокуратури подано віндикаційний позов з вимогою витребувати у власність териториальної громади міста Бровари 94 га землі, яка раніше перебувала в постійному користуванні ДП «Радіопередавальний центр» та у незаконний спосіб безоплатно була вилучена у приватну власність, а потім безоплатно опинилась у власності компаній ТОВ «Інтер-Профіт» та ТОВ «Інтер-Кастомс», підкотрольних Віктору Поліщуку. Було дуже важливо подати відповідний позов до 25 червня 2016 року, адже саме в цей день збігав термін позовної давності. На днях Господарський суд Київської області визнав позовну заяву прокуратури, подану в інтересах громади, обґрунтованою та ухвалив прийняти справу до розгляду. Перше засідання по цій справі відбудеться 12 липня 2016 року о 14:30 – м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 16», – написав нардеп.

Як повідомляв «Ні корупції!», співробітники управління захисту економіки в Київській області викрили колишнього заступника керівника Держземагентства у Київській області Станіслава Губіна і висунули звинувачення у незаконній передачі у власність приватних осіб земельних ділянок Радіопередавального центру.

Читайте також «Поки не створили комісію, міськрада не намагалася повернути землі РПЦ громаді – Опалько»

Доданий до: Корупція на Києвщині, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії