Землі Броварського РПЦ почали повертати у комунальну власність міста через суд

rpsБроварська місцева прокуратура в судовому порядку вимагає повернути земельну ділянку площею понад 94 га землі Радіопередавального Центру (РПЦ) територіальній громаді міста Бровари.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Установлено, що в порушення вимог Земельного кодексу України посадові особи Головного управління Держземагентства у Київській області у 2013 році, перевищивши надані повноваження, припинили право користування землями комунальної власності площею 94,67 га в межах м. Бровари. Вказані землі перебували у користуванні ДП «Радіопередавальний центр». Згодом право власності на земельні ділянки було переоформлено на підставних осіб для ведення особистого селянського господарства.

При цьому, через низку цивільно-правових угод вказані землі опинилися у власності двох юридичних осіб, які змінили їх цільове призначення для використання в комерційних цілях.

За вказаним фактом Броварською місцевою прокуратурою до суду скеровано обвинувальний акт стосовно посадової особи органу державної влади за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

Також Броварською місцевою прокуратурою з метою повернення земель територіальної громади м. Бровари пред’явлено позов до господарського суду Київської області про їх витребування з незаконного володіння юридичних осіб.

земля

Як повідомив на своїй сторінці у мережі Фейсбук народний депутат Павло Різаненко, було дуже важливо подати відповідний позов до 25 червня 2016 року, адже саме в цей день збігав термін позовної давності.

«Відкрито новий наступальний фронт по поверненню викраденої Поліщуком землі Державного Підприємства «Радіопередавальний Центр» (м. Бровари) вартістю в сотні мільйонів гривень. На вимогу Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації ВРУ, органами прокуратури подано віндикаційний позов з вимогою витребувати у власність териториальної громади міста Бровари 94 га землі, яка раніше перебувала в постійному користуванні ДП «Радіопередавальний центр» та у незаконний спосіб безоплатно була вилучена у приватну власність, а потім безоплатно опинилась у власності компаній ТОВ «Інтер-Профіт» та ТОВ «Інтер-Кастомс», підкотрольних Віктору Поліщуку. Було дуже важливо подати відповідний позов до 25 червня 2016 року, адже саме в цей день збігав термін позовної давності. На днях Господарський суд Київської області визнав позовну заяву прокуратури, подану в інтересах громади, обґрунтованою та ухвалив прийняти справу до розгляду. Перше засідання по цій справі відбудеться 12 липня 2016 року о 14:30 - м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 16», - написав нардеп.

Як повідомляв «Ні корупції!», співробітники управління захисту економіки в Київській області викрили колишнього заступника керівника Держземагентства у Київській області Станіслава Губіна і висунули звинувачення у незаконній передачі у власність приватних осіб земельних ділянок Радіопередавального центру.

Читайте також «Поки не створили комісію, міськрада не намагалася повернути землі РПЦ громаді – Опалько»