На Запоріжжі місцеву жительку змусили віддати частину древнього кургану

65015752-06-(article-picture1)Прокуратура повернула державі курган вартістю понад 2 мільйони гривень, який раніше перебував у власності місцевої жительки.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Запорізької області.

Так, завдяки втручанню Мелітопольської місцевої прокуратури до державної власності повернуто земельну ділянку історико – культурного призначення площею майже 0,3 га вартістю понад 2 млн грн

«У березні минулого року прокуратура Веселівського району встановила, що частина кургану, яка знаходиться на земельній ділянці, перебуває у приватній власності мешканки Веселівського району та створює загрозу для його збереження як культурного надбання держави, - повідомив керівник Мелітопольської місцевої прокуратури Сергій Лисенко. - У зв’язку з цим прокуратура пред’явила позовну заяву до суду про визнання незаконним та скасування розпорядження щодо надання цієї ділянки, визнання недійсним державного акту в частині передачі у приватну власність та витребування її на користь держави».

Рішенням Веселівського райсуду позовні вимоги прокурора в інтересах Запорізької облдержадміністрації про витребування з незаконного володіння земельної ділянки історико – культурного призначення задоволено у повному обсязі.

Як повідомляв «Z-City», раніше на Запоріжжі приватники стали власниками земельних ділянок з курганами вартістю близько 9 мільйонів гривень. Торік прокуратура повернула ці землі до державної власності.

Було встановлено, що в 2002 році Приазовська РДА Запорізької області передала ці землі в приватну власність. При цьому археологічні пам’ятники не були виділені, а охоронні зобов’язання щодо них – не визначені.