Холодницький назвав прізвища нардепів, які можуть повторити долю Онищенка

яяУ слідчих уже є питання до кількох відомих нардепів, а також формуються питання до інших. Національне антикорупційне бюро звертатиметься до правоохоронних органів іноземних держав із проханням затримати та передати Україні нардепа Олександра Онищенка.

Про це заявив керівник Спеціалізованої антикорупцііної прокуратури Назар Холодницький, ідеться в сюжеті ТСН.

Відповідаючи на питання, як правоохоронці планують діставати депутата з Австрії, керівник антикорупційної структури сказав, що лише діями у правовому полі.

«Всіма законними засобами. Оголошення підозри. Як тільки Юрій Віталійович підпише його, я впевнений це буде сьогодні-завтра, Онищенко набуває процесуальний статус», - сказав Холодницький. Разом із тим він наголосив, що повноважень їхати за кордон і затримувати або вручати підозру Онищенку у Відні, Ріо-де-Жанейро чи Лондоні слідчі не мають.

«Детективи українські не можуть процесуально діяти на території іншої держави. Чи то австрійська, бразильська поліція. Затягувати цей процес ми не будемо», - пояснив він.

Холодницький також розповів, що НАБУ має й інші розслідування, де фігурують народні депутати.

«У нас є низка кримінальних проваджень, які мають різні хештеги. Хештег Пашинський, хештег Мартиненко, хештег Кононенко. Але Кононенко є в цьому провадженні як свідок. Я думаю, ще ми побачимо інші подання», - натякнув правоохоронець. «Секретів не розкрию. Всі фракції», - додав він у відповідь на прохання конкретизувати, хто це може бути і з якої політичної сили.

Як повідомили сьогодні  у НАБУ, у вівторок, 5 липня, було отримано додаткові докази у «газовій справі» Онищенка. Так, детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшуки у Києві та Київській області за 21-ю адресою. Під час обшуків було вилучено комп’ютерну техніку, жорсткі диски, флеш-накопичувачі, телефони та документи, що можуть містити відомості про предмет розслідування у кримінальному провадженні за фактом розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

Наразі детективи аналізують отриману слідчу інформацію на предмет наявності доказів, а також вживають заходів щодо притягнення до відповідальності організатора злочинної схеми О.Онищенка. Усі власники вилученого під час обшуків майна проходять у кримінальному провадженні як свідки. Більшість із них співпрацюють зі слідством та вже дали покази детективам Бюро.

Загалом слідчі дії проводилися у приміщеннях 11-ти фізичних та трьох юридичних осіб, серед яких – керівники приватних підприємств, нотаріуси, адвокати. У зв’язку з тим, що до злочинної діяльності можуть бути причетними фахівці у галузі права – адвокати та нотаріуси – зазначаємо, що наявність свідоцтва про ведення адвокатської чи нотаріальної практики не є підставою для порушення законодавства і не гарантує правову недоторканність, як депутатам і суддям.

Як повідомляв «Ні корупції!», НАБУ та САП викрили організоване злочинне угруповання, що завдало збитків державі у розмірі понад 3 млрд грн внаслідок спільної діяльності на підставі угод, укладених з ПАТ «Укргазвидобування». Відповідно до доказів, отриманих під час досудового розслідування кримінального провадження, організатором корупційної схеми є О.Онищенко, якого Верховна Рада України 5 липня позбавила недоторканності, а також проголосувала за його затримання та арешт.

Сам Олександр Онищенко на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що він тренується в Австріїі.