Держінспектору сільського господарства загрожує до 6 років за яму площею 10 га

0_89559_bb5bf5da_XLСумською місцевою прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт стосовно державного інспектора Державної інспекції сільського господарства у Сумській області за обвинуваченнями у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Сумської області.

Так, у лютому цього року місцевою прокуратурою було розпочато досудове розслідування за фактом внесення посадовими особами Державної інспекції сільського господарства у Сумській області недостовірних даних до акту перевірки підприємства, що здійснює свою діяльність на території Верхньосироватської сільської ради Сумського району.

Встановлено, що підприємством, всупереч вимог земельного законодавства та, незважаючи на закінчення договору оренди, своєчасно не проведено заходи щодо рекультивації порушеної земельної ділянки під розробленим кар’єром з видобування піску, в зв’язку з чим на території Верхньосироватської сільської ради виникла яма площею більше 10 гектарів.

Однак згідно підробленого акту перевірки інспекції рекультивація проведена вчасно та, відповідно до розробленого проекту, порушення земельного законодавства з боку підприємства відсутні, чим приховано факт вчинення неправомірних дій з боку суб’єкта господарювання.

Як повідомив прокурор Сумського відділу Сумської місцевої прокуратури Олег Риженко, кошторисна вартість робіт з рекультивації та приведення згаданої земельної ділянки в попередній стан становить близько 700 тис. грн, що необхідно буде виділити із державного бюджету. Державному інспектору, який приховав неправомірні дії підприємства, загрожує до 6 років позбавлення волі.

Як повідомляв «Ні корупції!», у Сумах на хабарі «впіймалась» інспектор держпраці.

Держслужбовець вимагала десять тисяч гривень від приватного підприємства за непритягнення до адміністративної відповідальності за результатами проведених перевірок.

Правоохоронці затримали головного інспектора «на гарячому» в робочому кабінеті під час одержання хабара.