Буковинський митник «погорів» на розмитненні авто

1441635429_1Працівники Управління захисту економіки (УЗЕ) в Чернівецькій області ДЗЕ Нацполіції спільно з обласною прокуратурою та управлінням внутрішньої безпеки ГУ ДФС в Чернівецькій області задокументували факт вимагання та отримання неправомірної вигоди митним брокером.

Про це повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

300 доларів США неправомірної вигоди одержав 46-річний брокер, який також являється директором приватного підприємства, від місцевого мешканця за безперешкодне митне оформлення його автомобіля.

Кошти посадовець отримував частинами. 150 доларів США разом з документами на придбання транспортного засобу за межами України він одержав від громадянина перед процедурою розмитнення.

Під час отримання другої частини хабара митного брокера було затримано вофісі його підприємства.

Вилучені 150 доларів США, які він одержав, призначались для працівників митниці за розмитнення транспортного засобу.

Під час санкціонованих обшуків за місцем проживання директора підприємства та в офісі поліцейські вилучили комп’ютерну техніку, чисті аркуші паперу із відтисками печаток різних суб'єктів господарської діяльності, копії паспортів громадян, а також копії митних декларацій.

На даний час митний брокер-директор підприємства затриманий в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Оперативники УЗЕ проводять заходи щодо встановлення осіб, які також причетні до скоєння кримінального правопорушення.

За словами експертів, корупцію на митниці не перемогти, поки повністю не змінити правила гри.

Як повідомляє «ДТ». Незважаючи на запевнення вищих посадових осіб країни у боротьбі з контрабандою, реальної боротьби з митним свавіллям і контрабандою в Україні немає і не було, її підміняють епізодичні повідомлення про затримання рядових митників, що нібито свідчать про зменшення корупції у відомстві.

Як відомо, Президент України Петро Порошенко підписав цього тижні підписав прийнятий Верховною Радою закон про зниження акцизів на вживані легкові автомобілі.