ФОТО
| |

У родича нардепа забрали землі водного фонду на Київщині майже на 70 мільйонів

dom-koncha-zaspa-bolshaya-damba-vyhod-na-dnepr-f2313535Обухівський районний суд задовольнив позов прокуратури Київської області про повернення у державну власність 6 га земель водного фонду на території Української міської ради Обухівського району вартістю понад 68 млн гривень.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Установлено, що Обухівська районна державна адміністрація у 2009 році за рахунок земель водного фонду передала у власність 3 громадян земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, які в подальшому через низку цивільно-правових угод стали  власністю  родича народного депутата України.

Зокрема, спірні земельні ділянки знаходяться на 11-12 км так званої Великої дамби, в смузі між дамбою та руслом річки Дніпро.

Окрім цього, виносом в натурі (на місцевості) вказаних земельних ділянок встановлено, що частина їх площі понад 1,5 га покрита водою.

Відповідно до чинного законодавства, не можуть передаватись у приватну власність землі водного фонду.

Враховуючи викладене, суд підтримав позицію прокуратури та повернув державі із незаконного володіння вказані землі.

Записати

Як повідомляв «Ні корупції!», у травні цього року Обухівський районний суд Київської області задовольнив позов прокуратури Київської області про повернення у державну власність 5 га земель водного фонду на території Української міської ради Обухівського району.

Установлено, що Обухівською районною державною адміністрацією у 2008 році неправомірно надано у приватну власність громадянам для ведення особистого селянського господарства земельні ділянки водного фонду площею 5 га, які розташовані на островах Канівського водосховища.

Протягом 2005-2010 рр. Обухівську РДА очолював Віктор Остринський.

Одні джерела свідчать, що Остринський був близьким сусідом колишнього Президента України Віктора Ющенка у Безрадичах, інші стверджують, що Остринський також є кумом Ющенка.

У 2011 році  Остринський став першим підозрюваним у справі виділення 19 громадянам земельних наділів на 2 островах.

У 2014 році колишнього голову Обухівської РДА було засуджено до 5 років позбавлення волі, а його першого заступника – до 3 років. Але через закінчення строків давності їх було звільнено від відбування покарання.

На початку цього року «Стоп Корупції» домігся відкриття кримінального провадження за фактом привласнення земель водного фонду у Трипіллі, де також фігурує Віктор Остринський.

Доданий до: Корупція на Києвщині, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії