У родича нардепа забрали землі водного фонду на Київщині майже на 70 мільйонів

dom-koncha-zaspa-bolshaya-damba-vyhod-na-dnepr-f2313535Обухівський районний суд задовольнив позов прокуратури Київської області про повернення у державну власність 6 га земель водного фонду на території Української міської ради Обухівського району вартістю понад 68 млн гривень.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Установлено, що Обухівська районна державна адміністрація у 2009 році за рахунок земель водного фонду передала у власність 3 громадян земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, які в подальшому через низку цивільно-правових угод стали  власністю  родича народного депутата України.

Зокрема, спірні земельні ділянки знаходяться на 11-12 км так званої Великої дамби, в смузі між дамбою та руслом річки Дніпро.

Окрім цього, виносом в натурі (на місцевості) вказаних земельних ділянок встановлено, що частина їх площі понад 1,5 га покрита водою.

Відповідно до чинного законодавства, не можуть передаватись у приватну власність землі водного фонду.

Враховуючи викладене, суд підтримав позицію прокуратури та повернув державі із незаконного володіння вказані землі.

Записати

Як повідомляв «Ні корупції!», у травні цього року Обухівський районний суд Київської області задовольнив позов прокуратури Київської області про повернення у державну власність 5 га земель водного фонду на території Української міської ради Обухівського району.

Установлено, що Обухівською районною державною адміністрацією у 2008 році неправомірно надано у приватну власність громадянам для ведення особистого селянського господарства земельні ділянки водного фонду площею 5 га, які розташовані на островах Канівського водосховища.

Протягом 2005-2010 рр. Обухівську РДА очолював Віктор Остринський.

Одні джерела свідчать, що Остринський був близьким сусідом колишнього Президента України Віктора Ющенка у Безрадичах, інші стверджують, що Остринський також є кумом Ющенка.

У 2011 році  Остринський став першим підозрюваним у справі виділення 19 громадянам земельних наділів на 2 островах.

У 2014 році колишнього голову Обухівської РДА було засуджено до 5 років позбавлення волі, а його першого заступника – до 3 років. Але через закінчення строків давності їх було звільнено від відбування покарання.

На початку цього року «Стоп Корупції» домігся відкриття кримінального провадження за фактом привласнення земель водного фонду у Трипіллі, де також фігурує Віктор Остринський.