Ситник: Голосування щодо Онищенка – тест на наявність політичної волі в ВР

38a423b9573bb7e4d39028cb7077bba4701f4b39Результати голосування депутатів Верховної Ради України щодо надання дозволу на притягнення до відповідальності, затримання та арешт народного депутата Олександра Онищенка стануть тестом на наявність в парламенті політичної волі подолати корупцію.

Про це в інтерв’ю hromadske.ua заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, йдеться на сайті відомства.

«Мені цікаво буде поспостерігати за голосуванням у ВР. Депутати декларують себе як борці з корупцією. От і подивимося, скільки з них реально проголосує, скільки «захворіє», скільки піде курити, коли це питання розглядатиметься», - зазначив директор Бюро.

Він переконаний, що депутатська недоторканність унеможливлює проведення повноцінного розслідування у разі вчинення народним обранцем злочину. Адже щодо нього не можна проводити оперативно-розшукові заходи і негласні слідчі дії без дозволу Верховної Ради.

«Мені важко зрозуміти доцільність прохання такого дозволу – мовляв, а можна ми будемо проводити негласні слідчі дії стосовно депутата Іванова? Мені здається, що недоторканість депутата треба звузити то аналогічного імунітету судді. Він повинен бути захищений у всьому, що стосується його політичної діяльності, але не мати можливість скоювати будь-який, в тому числі особливо тяжкий злочин», - наголосив А.Ситник.

НАБУ скерувало до профільного комітету ВР пропозиції щодо законодавчої ініціативи про обмеження недоторканості народних обранців.

Як повідомляв «Ні корупції!», у НАБУ повідомили деталі «газової схеми» Олександра Онищенка.

Раніше депутат від «Волі народу» Олександр Онищенко, арешту якого домагається НАБУ, заявив про намір поїхати на тренування до Відня, а потім розказав про плани взяти участь в Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро, які почнуться 5 серпня.