ФОТО
| |

Ситник: Голосування щодо Онищенка – тест на наявність політичної волі в ВР

38a423b9573bb7e4d39028cb7077bba4701f4b39Результати голосування депутатів Верховної Ради України щодо надання дозволу на притягнення до відповідальності, затримання та арешт народного депутата Олександра Онищенка стануть тестом на наявність в парламенті політичної волі подолати корупцію.

Про це в інтерв’ю hromadske.ua заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, йдеться на сайті відомства.

«Мені цікаво буде поспостерігати за голосуванням у ВР. Депутати декларують себе як борці з корупцією. От і подивимося, скільки з них реально проголосує, скільки «захворіє», скільки піде курити, коли це питання розглядатиметься», – зазначив директор Бюро.

Він переконаний, що депутатська недоторканність унеможливлює проведення повноцінного розслідування у разі вчинення народним обранцем злочину. Адже щодо нього не можна проводити оперативно-розшукові заходи і негласні слідчі дії без дозволу Верховної Ради.

«Мені важко зрозуміти доцільність прохання такого дозволу – мовляв, а можна ми будемо проводити негласні слідчі дії стосовно депутата Іванова? Мені здається, що недоторканість депутата треба звузити то аналогічного імунітету судді. Він повинен бути захищений у всьому, що стосується його політичної діяльності, але не мати можливість скоювати будь-який, в тому числі особливо тяжкий злочин», – наголосив А.Ситник.

НАБУ скерувало до профільного комітету ВР пропозиції щодо законодавчої ініціативи про обмеження недоторканості народних обранців.

Як повідомляв «Ні корупції!», у НАБУ повідомили деталі «газової схеми» Олександра Онищенка.

Раніше депутат від «Волі народу» Олександр Онищенко, арешту якого домагається НАБУ, заявив про намір поїхати на тренування до Відня, а потім розказав про плани взяти участь в Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро, які почнуться 5 серпня.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії