Сума застави для Крука становить 30 мільйонів гривень

Для Бориса Крука, який був затриманий одеськими правоохоронцями 23 червня по справі привласнення державних коштів екс-генпрокурором України часів Януковича Віктором Пшонкою,   обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 30 мільйонів гривень. Про це йдеться в офіційній відповіді прес-служби Генеральної прокуратури України на інформаційний запит "Ні корупції!". 

original

Борис Крук під час судового засідання. Фото видання "Цензор"

Також представники Генпрокуратури інформують, що Бориса Крука, який є  сином колишнього нардепа Юрія Крука,  було затримано за підозрою по кількох статтях, а саме:  організація фіктивного підприємництва з метою прикриття незаконної діяльності, що завдало великої матеріальної шкоди державі, пособництво заволодінню чужим майном у особливо великих розмірах, скоєного шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, вчинення фінансової операції чи правочину з коштами або іншим майном, одержаним внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало «відмиванню» доходів.

1

Скан відповіді з Генпрокуратури

Слід зазначити, що Борис Крук найменш «засвічений» з клану Круків, які володіють чималим бізнесом у Одеському регіоні. За неперевіреною інформацією, в Одесі він займався конвертаційними центрами, через які й могли «відмиватися» гроші.

Молодший брат підозрюваного Юрій Крук зараз є депутатом Одеської міської ради від промерської фракції «Доверяй делам», в минулому він очолював порт у місті Южному й (Чорноморську) Іллічівську.

Старший брат В’ячеслав Крук також був народним обранцем у міській раді минулого скликання. Крукам належить скандально відомий будинок «Марістелла», який розташований на березі Чорного моря й побудований з порушенням законів. Під час продажу апартаментів у елітному будинку Круки навіть обіцяли дарувати дорогі автівки «Бентлі».

А старт синам дав батько Юрій Крук, який у Радянські часи працював  директором Одеського рибозаводу й начальником Іллічівського морського рибного порту, був заступником міністра транспорту, неодноразово ставав народним депутатом України, у Верховній Раді входив до Комітету з транспорту, є президентом «Асоціації портів України».

.