ФОТО
| |

На Черкащині селяни змушені відстоювати своє право на землю силою

bijka-kulak

У селі Білозір’я, що у Черкаському районі, люди побилися за землю. Як стверджує місцевий журналіст Олександр Безпрозванний у Фейсбук, сутичка сталася між селянами та представниками родини черкаського «губернатора» Юрія Ткаченка.

«Так нагадаю, що скориставшись нормами законодавства та адміністративними зв’язками, син рідної сестри дружини губернатора, Олександр Борис отримав майже 200 га для ведення фермерського господарства. Близько ста років ці землі використовувалися як пасовища і являють собою дно колишнього “Білого озера” (було осушене у 20-х роках 20 століття). Сьогодні під час чергової спроби обробки засіяних полів гербіцидами відбулася бійка між охороною та селянами. Подробиць наразі не знаю, але відомо, що техніка СТОВ Степанки покинула роботу і не здійснює обробки, в результаті бійки є втрати з обох сторін (побиті зуби, обличчя і так далі). З огляду на такий спротив місцевої громади дозволю собі припустити, що врожай навряд чи зберуть))», – повідомляє Олександр Безпрозванний.

cherk-oda-tkachenko-620Як ми писали, черкаські журналісти звинуватили Юрія Ткаченка, голову Черкаської облдержадміністрації у земельних аферах. За повідомленням видання «Кропива», у квітні 2016 року селяни Білозірської об’єднаної громади за сприяння Держгеокадастру області втратили 177 га пасовищ і сіножать. Підставна особа губернатора Юрія Ткаченка отримала їх  для ведення фермерського господарства в оренду до березня 2023 року. Нині отримані землі вже розорані, а окремі навіть засіяні.

Доданий до: Корупція в Черкасах, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії