ФОТО
| |

На Рівненщині викрито «бурштинову мафію» з правоохоронців

gerСпівробітники спецслужби спільно з прокуратурою та поліцією затримали керівників та учасників організованого угруповання, яке «очолювали» заступник прокурора Рівненської області, підполковник контррозвідки місцевого управління СБУ та два колишніх начальники районних відділів поліції.

П’ятий організатор – місцевий мешканець, який контролював роботу бригад копачів бурштину, забезпечував зберігання та накопичення «сонячного каменю».

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Операцією керували безпосередньо на місці голова СБУ Василь Грицак та генеральний прокурор України Юрій Луценко.

«Це лише початок війни з бурштиновою мафією у погонах», – заявив Грицак.

Співробітники спецслужби встановили, що зловмисники також підміняли раніше вилучений правоохоронними органами в ході слідчих дій бурштин на каміння дрібніших фракцій.

У спецоперації були задіяні понад триста правоохоронців СБУ та Нацполіції, в тому числі понад сорок бійців спецпідрозділу «Альфа». Одночасно проведено сто двадцять три обшуки в усіх організаторів та учасників угруповання за місцям роботи та проживання.

Під час обшуків у заступника прокурора співробітники СБ України, зокрема, виявили коштовності та колекцію годинників, які коштують сотні тисяч доларів США.

n_1341_32454403

n_1341_42305598

n_1341_33622149

n_1341_62825365

n_1341_93427139

n_1341_99185076

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 426-1, ч. 3 ст. 240, ст. 198 та ч. 5 ст. 191

Кримінального кодексу України. Затримання та обшуки у фігурантів справи тривають.

Як повідомила на своїй сторінці Фейсбук журналістка Інна Білецька, прокурора Рівненської області Анатолія Ковальчука відсторонили від роботи, а в його заступника Андрія Боровика та у керівників відділів поліції в північних регіонах Рівненської області проводять обшук.

«Проведено 123 обшуки по області, обшукують заступника прокурора області Андрія Боровика, проводять обшуки в керівників відділів поліції в північних районах області. Зараз обшукують Укртехнопостач. Прокурора області відсторонено від роботи. Працюють 300 правоохронців, тихенько ніби, без шуму і пилу», – пише журналістка.

Читайте також «На Рівненщині тривають «бурштинові війни»: тисячі учасників і вогнепальне поранення».

Читайте також «Волинські бурштинові війни. Протилежний погляд».

Доданий до: Корупція в Рівному, Новини, Україна
Теги: , , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії