ФОТО
| |

Чиновник купував канцтовари за бюджетні гроші у свого сина

konflikt-korupcijaЗа результатами розгляду двох протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, складених Смілянською місцевою прокуратурою,  до відповідальності притягнуто керівника одного з структурних підрозділів органу місцевого самоврядування. Будучи суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 вказаного закону: вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів. Про це повідомляє прокуратура Черкаської області.

«Перевіркою встановлено, що в порушення антикорупційного законодавства посадова особа органу місцевого самоврядування не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту між майновими інтересами свого сина і своїми повноваженнями та не повідомила сесію про наявність у нього конфлікту інтересів. В грудні 2015 року посадовець особисто уклав договір про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти з малим підприємством, керівником та засновником якого являється його син, та в подальшому, у лютому поточного року, на рахунок підприємства на підставі відповідних бухгалтерських документів було перераховано грошові кошти за виконання укладених договірних відносин, а саме придбання канцтоварів», – зазначає Світлана Андрійченко, прес-секретар прокуратури області.

Вину посадовця довели. Постановою Смілянського міськрайонного суду його визнали винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією (ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адміністративні правопорушення. За проступок спритника оштрафували на 3 400 грн.

Це вже не перший цьогоріч держслужбовець, який попався на корупції, пов’язаній з конфліктом інтересів. За повідомленням «Ні корупції!», начальник однієї з державних лікарень ветеринарної медицини Кам’янщини, що у Черкаській області, отримував додатковий прибуток, надаючи платні послуги приватній структурі. У жовтні 2015 року управління СБУ області склало та направило до суду протокол стосовно корупційної діяльності службовця. Кам’янський районний суд визнав ветеринара винним та оштрафував його на 5100 гривень з конфіскацією отриманих від роботи за сумісництвом майже п’яти тисяч гривень у дохід держави.

Нещодавно, як повідомляв “Ні корупції!”, посадовець Звенигородської міської ради, в порушення встановлених Законом обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю займався такою діяльністю та отримав дохід від неї в розмірі 2500 грн. Порушнику призначили стягнення – 5100 гривень штрафу з конфіскацією отриманої винагороди – 2500 гривень.

Доданий до: Корупція в Черкасах, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії