Справа Каська повернулась до ГПУ скандальним бумерангом

300_190_5548552d74e96На запит «Ні корупції!» у Генеральній прокуратурі України повідомили, що у них зникла частина документів щодо розподілу і приватизації відомчого житла між прокурорами, а та, що лишилася, вивчається слідчими, а тому оприлюднити вміст документів у ГПУ поки що не можуть.

Таким чином, справа Каська з начебто неправомірною приватизацією службового житла, яку йому інкримінують, обернулась для самої ГПУ не меншим скандалом.

А по всій Україні почали масово з'ясовувати, як і чому прокурори отримували дармові квартири.

Як повідомляв «Ні корупції!», у листопаді минулого року нардеп від «Батьківщини» Ігор Луценко звернувся до тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна із проханням перевірити правомірність отримання його заступником Віталієм Каськом двох квартир і земельної ділянки.

У березні Шокін добився арешту квартири Віталія Каська на бульварі Дружби народів, 14-16 у Києві. За версією слідчих, Касько вчинив шахрайство, надавши недостовірну інформацію про відсутність постійного житла у Києві і, завищивши фактичну кількість членів сім’ї у 2010-2014 роках, незаконно заволодів квартирою у столиці.

Віталій Касько

Віталій Касько

10 квітня цього року вночі на вулиці Києва прокурори вручили Каську підозру у вчиненні злочину. А тижнем пізніше виконуючий обов’язки генпрокурора Юрій Севрук мусив виправдовуватися, що, розслідуючи кримінальне провадження щодо службового житла колишнього заступника генпрокурора Віталія Каська, ГПУ не керувалася міркуваннями «помсти».

24 травня апеляційний суд міста Києва ухвалив рішення про зняття арешту з цієї квартири, однак у ГПУ її повторно арештували, про що сам Касько сказав, що це - беззаконня.

Нині Касько продовжує ходити на допити. Востаннє мав іти – 1 липня.

У самої Генеральної прокуратури України, як виявилось, ситуація із наданням і приватизацією службового житла між прокурорами не менш заплутана.

Комісія працівників ГПУ провела службову перевірку щодо можливих порушень при розподілі квартир і з’ясувалось, що частина відповідних документів зникла, а ті, що залишились, у ГПУ оприлюднити не можуть, бо їх вивчають слідчі. 12 лютого 2016 року ГПУ розпочала кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 та ч. 2 ст. 367 КК України.

Ось повна відповідь ГПУ на запит «Ні корупції!».
12

Додамо, що згідно з ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України злочин (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна. А ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу (службова недбалість, тобто, невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб) передбачає покарання штрафом від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Владислав Куценко

Владислав Куценко

У квітні прокурор ГПУ Владислав Куценко заявив, що Касько не єдиний прокурор, який переводив житло з державної власності в приватну. П'ятеро працівників органів прокуратури Києва та області фігурують у кримінальних провадженнях щодо махінацій зі службовим житлом.

«Так, спеціаліст 2 категорії прокуратури м. Києва у 2005 році отримала на склад сім’ї з 3-х чоловік квартиру загальною площею понад 77 кв м в Києві. Водночас, надавши до місцевих органів влади попередньо оформлену довідку про проживання у гуртожитку спільно з сином і відсутність житла у 2012 році, вказана особа була взята на квартирний облік. Згодом, у 2013 році, працюючи у профспілковому комітеті прокуратури міста, вона знову отримала на склад сім’ї з двох осіб двокімнатну квартиру площею понад 70 кв м.», - заявив Куценко і додав, що під час перевірки встановлено факти неодноразового отримання житла колишніми працівниками прокуратури міста Києва, які наразі працюють в Генеральній прокуратурі України: «Одна з таких осіб отримала впродовж 2005-2012 років 2 квартири».

Згідно з інформацією «Надзвичайних новин», яку вони оприлюднили, посилаючись на відповідь Департамента будівництва та житлового забезпечення КМДА, з 2010 року і станом на теперішній час відомство передало до органів прокуратури 137 квартир загальною площею 11 768 кв. м. У подальшому квартири розподіляли районні в місті Києві адміністрації.

Так, з 2010-го року Голосіївська РДА надала прокурорам 18 квартир, Дніпровська – 14, Печерська – 12, Дарницька та Деснянська – по 11 кожна, Солом’янська – 10, Подільська – 6, Святошинська – 3, Шевченківська та Оболонська виділили по дві. У підсумку - 89 квартир.

Додамо, що запит «Ні корупції!» до Київської обласної прокуратури з проханням надати інформацію про кількість службових квартир, які були передані працівникам Київської обласної прокуратури за період з 2014 по сьогоднішній день, від 10 червня цього року досі залишається без відповіді.

А нещодавно журналісти програми «Гроші» розкрили схему, за якою прокурори, судді та інші високопосадовці безкоштовно отримують майно в елітних будинках в центрі Києва та Київській області, зокрема в Броварах.

У регіонах ситуація із службовим житлом для прокурорів така ж «прекрасна», як у столиці та столичній області.

Володимир Гураль

Володимир Гураль

Так, у Львові за інформацією ZAXID.NET екс-прокурор Львівської області Володимир Гураль, який перебував на посаді лише 5 місяців у 2014 році та був звільнений в результаті люстрації, встиг розподілити поміж своїми підопічними 27 службових квартир.

15 однокімнатних, 6 двокімнатних та 6 трикімнатних квартир прокурори та службовці різноманітних управлінь відомства отримали у червні 2014 року у двох новобудовах на проспекті Червоної Калини у Львові.

З огляду на ціни, що зазначені на сайті будівельної компанії, загальна вартість службового житла у згаданих новобудовах, сягає суми понад 21 млн грн.

В Івано-Франківську юрист Олександр Джус оприлюднив документ, у якому вказано список квартир, які міськвиконком передав у службове користування працівникам органів прокуратури.

Згідно з документом, протягом 2005-2015 років 13 працівників прокуратури отримали службове житло. І з часом деякі квартири були приватизовані.

Олександр Мартинюк

Олександр Мартинюк

Прокурор Тернопільської області Олександр Мартинюк присвоїв три службові квартири. «У приватному порядку у відділі внутрішньої безпеки підтвердили «Стоп корупції»: коли Мартинюк був прокурором Ізяслава, йому виділили позачергово службову квартиру, і він її тут же переоформив на дружину. Коли він був прокурором Шепетівки, сталася та ж історія, але приватизував на маму. Ну і плюс Хмельницький. Разом він «напріватізіровал» на себе і членів сім’ї 232 квадрата. Але Ізяславська квартира на даний момент на дружині не числиться – продана, швидше за все», - повідомив журналіст Роман Бочкала.

Додамо, що «Ні корупції!» вже повідомляв про нескромні статки прокурора Тернопільської області та його колег.

У Херсоні у 2014 році прокурор Херсонської області Богдан Подубинський, який на той момент мешкав у місті лише півроку, отримав безкоштовно двокімнатну квартиру, на яку претендували діти-сироти, інваліди і учасники бойових дій. Після чого, за інформацією журналістів, виставив її на продаж.

"По кожному працівнику органів прокуратури, в тому числі і колишнім, будуть проводитись перевірки. І, незалежно від посад і чинів, по кожному, чия причетність до незаконних махінацій з квартирами буде встановлена, буде розслідуватись кримінальне провадження», - запевняв у квітні прокурор ГПУ Владислав Куценко.

Читайте також: Як прокуратура Чернігова житло собі будує.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»