Головного санлікаря України затримано у робочому кабінеті

image__3__2_650x410Детективи Національного антикорупційного бюро разом із поліцейськими затримали у робочому кабінеті головного санітарного лікаря України Святослава Протаса. Його підозрюють в організації злочинної корупційної схеми задля привласнення 400 000 бюджетних гривень.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«Тільки що, в робочому кабінеті, затриманий Головний санітарний лікар України Святослав Протас з начальником департаменту Санітарної служби України Чепурним», - написав Аваков і додав, що одночасно по всій країні, проводяться обшуки і допитуються 19 головних санітарних лікарів областей.

За словами Авакова, лише один санлікар з майже двох десятків не погодився брати участь у крадіжці державних грошей у схемі Протаса.
ккк

За офіційною інформацією НАБУ корупційна схема керівництва Державної санітарно-епідеміологічної служби полягала в тому, щоб заволодіння бюджетними грошовими коштами під виглядом виділення премій до Дня медичного працівника України.

Відповідно до вказаної схеми, керівник Держсанепідслужби України надав злочинну вказівку ряду директорів відповідних державних обласних установ, згідно із якою останнім та їх заступникам буде виплачено премію до Дня медичного працівника у розмірі двох місячних посадових окладів, один з яких вказані особи можуть залишити собі, а інший повинні передати йому.

У четвер, 30 червня, детективами проведено 44 обшуки у 20 областях України, за результатами яких затримано двох керівників центрального апарату Державної санітарно-епідеміологічної служби України, які були організаторами злочинної схеми. Також вирішується питання про затримання ряду керівників обласних установ, котрі брали у ній участь.

У зв’язку з великою кількістю об’єктів у різних регіонах України, на яких проводилися слідчі дії, до участі у даних заходах було залучено працівників Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Як повідомляв «Ні корупції!», заступника головного санітарного лікаря Херсона замість хабарництва засудили за аферизм, стягнувши з нього лише штраф у 850 гривень.

Таким чином, суддя врятувала санлікаря від в’язниці, «перетворивши» його з корупціонера на шахрая.