Броварська РДА відбулась «картинкою» для «Ні корупції!»

foolПісля двох офіційних запитів до Броварської районної державної адміністрації від «Ні корупції!» щодо неоприлюднення рішень та проектів рішень на офіційному сайті РДА броварські районні власті вирішили відбутися показовою «картинкою».

Так, у Броварській РДА оновили свій сайт, нарешті опублікувавши перелік рішень голови Броварської районної державної адміністрації Володимира Сінька, одначе жоден із цих документів уже впродовж місяця не відкривається, а виконавець запиту не виходить на зв’язок з «Ні корупції!», щоб пояснити причини напівзробленої роботи.

Згідно з Законом України «Про доступ до публічної інформації», органи місцевого самоврядування зобов’язані оприлюднювати проекти своїх рішень за 20 робочих днів до їх розгляду, тобто, за майже календарний місяць. Це визначає ст. 15 Закону «проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття».

Водночас «інформація, передбачена частиною першою цієї статті (йдеться про затверджені нормативно-правові акти – авт.), підлягає обов’язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше 5 робочих днів із дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації».

Наприкінці березня «Ні корупції!» проаналізував, як Київська обласна рада, а також Броварські, Васильківські та Бориспільські органи місцевого самоврядування виконують норму закону в частині завчасного оприлюднення проектів рішень і власне самих рішень на своїх офіційних сайтах.

Так, станом на 25 березня 2016 року, що підтверджують скріншоти «Ні корупції!», на сайті Броварської РДА не було розміщено жодного проекту рішення. Натомість, було цілих два розділи із розпорядженнями голови РДА, щоправда, документи в обох розділах розміщувалися заднім числом. Причому, в одному з розділів розміщувались розпорядження ще за підписом колишнього голови РДА.

2

1

Після опублікування статті «Як на Київщині проекти рішень не оприлюднюють» «Ні корупції!» звернувся з офіційним запитом до Броварської РДА з проханням назвати підстави, чому на сайті не оприлюднюються проекти рішень і самі рішення.

Перший запит у Броварській РДА проігнорувавли, мовляв, не бачили, не чули, не знають про нього – на електронну скриньку нічого не отримували. А вже на другий запит надали відповідь про те, що «факти неоприлюднення розпоряджень райдержадміністрацією не відповідають дійсності, оскільки розпорядження голови Броварської райдержадміністрації розміщені на офіційному Веб-сайті адміністрації», і з ними можна ознайомитися за посиланням.

3

Таким чином, після запиту «Ні корупції!» у травні на сайті Броварської РДА в розділі «Інформаційні ресурси» таки з’явився перелік ухвалених рішень.

Водночас станом на кінець червня жоден із опублікованих документів не відкривається, прочитати їхній зміст неможливо.

4

5

«Ні корупції!» намагався з’ясувати причини такого стану речей у виконавця запиту Костенка Ю.А., одначе на телефонний зв’язок пан Костенко не виходить, хоча його колеги обіцяли йому передати відповідне прохання.

Разом із запитанням про те, чому жодне із рішень Броварської РДА не відкривається для перегляду, «Ні корупції!» також хотів ще запитати, чому на сайті досі не оприлюднюються проекти рішень, оскільки це питання у відповіді пана Костенка також було проігнороване.

Також варто зазначити, що поруч ыз переліком нових розпоряджень, які не відкриваються, так би мовити «картинкою» про око так само мирно досі співіснує другий перелік розпоряджень ще за 2015 рік. Його, очевидно, навіть не думали прибирати.

6

А ще на сайті Броварської РДА ось у такому вигляді розміщена інформація про районні програми :

7

А такий вигляд має План діяльності з підготовки регуляторних актів з госпдіяльності Броварської РДА на 2016 рік.

8

Замість висновку можна констатувати: добре, що місцеві власті в результаті офіційних запитів таки починають унормовувати свою діяльність у плані оприлюднення розпоряджень на сайті. Погано, що роблять вони це хіба що про людське око (для "відмазки"), оскільки оприлюднення заголовків розпоряджень зовсім не означає оприлюднення документів.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»