Підозрюваний у корупції голова Держекспортконтролю звільнився за власним бажанням

ЗаписатиКабінет міністрів України звільнив Юрія Терещенка з посади голови Державної служби експортного контролю України.

Відповідне розпорядження № 441-р від 24 червня 2016 року опубліковане на Урядовому порталі.

«Звільнити Терещенка Юрія Федоровича з посади Голови Державної служби експортного контролю України за власним бажанням», - йдеться в тексті розпорядження, підписаного головою уряду В.Гройсманом.

Нагадаємо, що головою Держекспортконтролю Юрій Терещенко працював з 16 жовтня 2014 року.

24 лютого цього року прем'єр Арсеній Яценюк відсторонив Юрія Терещенка від роботи на посаді голови Державної служби експортного контролю, оскільки щодо нього проводилось розслідування про причетність до отримання хабарів.

За інформацією «ДТ», відсторонений тодішнім прем'єр-міністром А.Яценюком фігурант великого корупційного скандалу — голова Держекспортконтролю Ю.Терещенко — став до виконання своїх обов'язків уже з новим урядом під керівництвом В.Гройсмана.

Комісія, яка проводила службове розслідування в Держекспортконтролі щодо можливого неналежного виконання службових обов'язків і перевищення службових повноважень головою служби, не знайшла фактів, які б підтвердили корупцію.

«В акті службового розслідування зазначено, що інформація, викладена в листі Президента про наявність обґрунтованих підозр у вчиненні корупційних діянь Ю.Терещенком, не знайшла свого підтвердження», - повідомляє видання.

Водночас, за інформацією ДТ, «національним антикорупційним бюро України проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні №22015000000000347 від 02 листопада 2015 р. за ознаками складу кримінального злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України. Досудовим розслідуванням установлено, що з кінця жовтня 2014-го в Державній службі експортного контролю України функціонує злочинна схема вимагання й одержання неправомірної вигоди від суб'єктів господарювання за їхньою реєстрацією як суб'єктів об'єктів здійснення міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання й надання їм дозволів (висновків) на право експорту та імпорту товарів військового призначення й подвійного використання. При цьому чиновники Держекспортконтролю діють за попередньою змовою з працівниками Служби безпеки України та посадовими особами Міністерства оборони України».

Як уже повідомляв «Ні корупції!», СБУ провела обшуки в заміському будинку Юрія Терещенка. Його знають як мешканця щонайменше двох об’єктів нерухомості в столиці та передмісті. Один із них – маєток у с. Старі Петрівці під Києвом, розташований на березі Київського моря.