Екс-керівника управління громадської безпеки ГУ МВС України у Києві посадили під домашній арешт

7jQnEg8EДепартаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України повідомлено про підозру колишньому керівнику управління громадської безпеки ГУ МВС України в м. Києві.

Йому інкримінується організація, шляхом віддання завідомо незаконного наказу, застосування 1 грудня 2013 року на вул. Банковій у м. Києві працівниками спецпідрозділу «Беркут» та військовослужбовцями внутрішніх військ МВС України спеціальних засобів та фізичного насильства до учасників акції протесту та журналістів, внаслідок чого заподіяно тілесні ушкодження більш як 29 мітингувальникам та 22 представникам засобів масової інформації, що призвело до настання тяжких наслідків, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 171, ч. 4 ст. 41, ст. 340 КК України.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Крім того, щодо цих подій керівнику управління громадської безпеки ГУ МВС України в м. Києві інкриміновано неналежне виконання своїх службових обов’язків, незабезпечення належного захисту бійців внутрішніх військ та патрульно-постової служби, внаслідок чого отримали тілесні ушкодження 26 осіб, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

Підозрюваному судом обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Нагадаємо, що за результатами розслідування подій, що відбулись 1 грудня 2013 року на вул. Банковій в м. Києві в організації розгону акцій протесту та застосуванні насильства до протестувальників повідомлено про підозру п’ятьом особам з числа керівництва держави та правоохоронних органів та п’ятьом правоохоронцям - виконавцям цих протиправних дій. До суду направлено обвинувальні акти стосовно 3 осіб, 6 підозрюваних перебувають в розшуку.

Досудове розслідування щодо встановлення інших організаторів та виконавців, вчинених під час цих подій злочинів, триває.

Нагадаємо, що у 2015-му Генеральна прокуратура України повідомила про підозру колишньому в. о. начальника Головного управління МВС України в місті Києві Валерію Коряку та його заступнику в організації штурму Майдану в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року.

У 2014-му СБУ оголосила в розшук екс-начальника міліції Києва Коряка та його заступника.

Як повідомляв «Ні корупції!», нещодавно було затримано чотирьох беркутівців, підозрюваних у вбивствах на Майдані.

Читайте також «У черзі за справедливістю, або Коли перший високопосадовець сяде».