Десятирічна донька одеського високопосадовця орендувала землю в елітному районі

4

Будинок доньки Страшного Сергія Анатолійовича

Аналізуючи проекти рішень Одеської міської ради, Антикорупційний офіс натрапив на вельми цікавий документ, у якому фігурувала донька депутата - Страшна Анастасія Сергіївна. Зацікавив нас цей документ тим, що згідно з його вмістом, у 2011 році 10-річна дівчинка уклала угоду на оренду землі в найпрестижнішому районі Одеси.

На наш інформаційний запит щодо договору оренди і розширеного проекту рішення нам відповіли лише частково. Одеська міська рада успішно проігнорувала надання повного тексту проекту рішення. Отже, які саме зміни будуть вноситись у договір оренди, залишається загадкою.

Однак Департамент комунальної власності люб’язно поділився договором оренди, де був зазначений кадастровий номер ділянки, яка нас цікавила.

Договір оренди

Згідно з кадастровою картою, орендовані дитиною 255 кв. м. - тільки невеличка частинка дитячої дачі. Загалом дача талановитої дитини займає більше 1600 м. кв. і складається з трьох частин: дві з них зазначені в декларації Сергія Анатолійовича як ті, що перебувають у власності членів родини (567 і 804 кв. м.), а орендовану ділянку депутат у декларації  2014 р. не зазначив. Мабуть, місця в декларації не вистачило.

Дача доньки Страшного С.А. Фото: Google Карти

Дача доньки Страшного С.А. Фото: Google Earth

Сам Сергій Анатолійович запевнює, що володіє всього лише 1/3 частки в квартирі площею 76 кв. м. (25,3 м.). Проте, в своїй декларації депутат зазначив, що його родині належить більш ніж 3100 кв. м. нерухомого майна. Це наштовхнуло нас на ретельний пошук.

В реєстрі майнових прав значиться, що значна частина кварталу, де знаходиться будинок доньки депутата Анастасії, належить родині Страшних та Чужовських (родина дружини Сергія Анатолійовича).

Чужовська Наталія (дружина депутата) у 2007 році придбала по сусідству ділянку розміром 509 кв. м. разом з невеличким будинком.Chuzhov_scr

Страшна Світлана Георгіївна наприкінці 2015 року отримала у подарунок дві невеличкі ділянки поряд з маєтком. Крім цього, вона володіє будинком площею 328,3 кв. м., також подарованим їй у 2015 році. Раніше цей будинок був у власності Страшного Андрія Сергійовича, який, скоріш за все, є сином депутата. Він, як і його сестра Анастасія, також орендує міськради ділянку, площа якої складає 192 кв. м.

ССГ_1и2

САС1

Складається враження, що ця родина збирається заволодіти всіма ділянками навколо себе. Мабуть, їм цей квартал дуже до вподоби.корал.90б

Але найдивнішим залишається те, що сам Сергій Анатолійович володіє лише 25 метрами в невеличкій квартирці. Незрозуміло, чому він не оформлює майно на себе?

Може тому, що Сергій Анатолійович з 2009 року займає посаду заступника начальника Державної фінансової інспекції в Одеській області (раніше КРУ).

Під час передачі міськрадою землі в оренду дітям Страшний вже був депутатом цієї ж міськради.

Напевно, таку систему розподілу майна вигадала дружина Сергія Страшного - Чужовська Наталія Юріївна, яка є одним з найпопулярніших нотаріусів серед одеської еліти. Недарма ж у 2014 р. Наталія Юріївна заробила понад 8 млн. грн.

Катерина Маденс, для "Ні корупції!"

Для підготовки цієї статті використовувались матеріали, зібрані в рамках проекту "Громадський контроль Одеської міської ради", що реалізується організацією "Антикорупційний офіс" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".