ДФС звільнила понад 250 керівників митниць за корупцію – Насіров

082e20ba6bfc4cf5115420d45c8c4858З осені 2015 року Державна фіскальна служба України звільнила з-за зловживань і корупції близько трьохсот керівників митниць. Крім того, з початку цього року підрозділами внутрішньої безпеки ГФС близько 60-ти справ вже направлено в суди.

Про це повідомив глава відомства Роман Насіров, інформує «ДТ».

«Ми за 9 місяців змінили понад 250 керівників митниць різного рівня — величезний відсоток керівного складу. В кінцевому підсумку все залежить від людини. У корупції на митниці головну роль завжди відіграє людський фактор», – сказав він.

Насіров також прокоментував останні проблеми на Закарпатській митниці: «Так, у нас були претензії до деяких працівників Закарпатської митниці, в тому числі і до керівництва. Зловживання і корупцію ми бачимо, декілька чоловік вже звільнено, решта отримали стягнення».

На питання «ДТ» чому у глави ДФС досі немає заступника, який би займався митним напрямком, Насіров пояснив, що з питанням призначення затягує Кабінет міністрів: «Ми неодноразово зверталися в Міністерство фінансів з проханням про проведення конкурсу і призначення моїх заступників».

Насіров зазначив, що на сьогоднішній день за всі напрямки роботи ДФС відповідає особисто він.

За словами Насірова, «схеми на митниці на сьогоднішній день ми максимально прибрали», викорінення корупції – це «наша поточна робота», але реалії такі, що «звичайно, випадки корупції, на жаль, трапляються».

«Так, на жаль, продовжуємо фіксувати зловживання і корупційні факти, але дуже швидко намагаємося їх зупинити... Це сумна статистика, але з початку цього року підрозділами внутрішньої безпеки ДФС близько 60-ти справ вже направлено в суди», – повідомив Насіров, нагадавши, що ДФС проводить масові скорочення: з 56 тисяч залишиться 42 тисячі.

За словами Насірова, основна причина корупції — дуже низька оплата праці в службі. «Дивіться, у нас нерівномірно пройшло підвищення заробітних плат в країні. У новій поліції зарплати по 7-8 тисяч гривень, в Міністерстві фінансів середня заробітна плата 9,5 тисячі, а в ДФС — нижче чотирьох тисяч», - сказав Насіров і додав, що поки не вдалося істотно підвищити зарплати працівникам.

Як повідомляв «Ні корупції!», торік Роман Насіров погодився звільнити 42% вищого керівництва ДФС.

Читайте також «Мінздох не здох – за Романа Насірова корупція розцвіла з новою силою».